Polecamy

Psychoterapia – czym jest? Dla kogo? Co mogę zyskać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest formą terapii mówionej, która opiera się na sesjach indywidualnych pomiędzy klientem a terapeutą. Pomaga ona ludziom z różnego rodzaju trudnościami, w tym z depresją, lękiem, niską samooceną lub problemami w relacjach.

Terapia terapią, tu jednak chodzi o zdrowie!

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga ludziom z problemami zdrowia psychicznego. Psychoterapeuci są specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy są przeszkoleni w leczeniu szerokiego zakresu warunków zdrowia psychicznego.

Rodzaje stosowanych psychoterapii różnią się w zależności od leczonego zaburzenia i potrzeb osoby poddawanej leczeniu. Dowody wskazują, że najskuteczniejsze metody leczenia http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia/ łączą elementy różnych rodzajów psychoterapii w jedną terapię.

Termin „psychoterapia” obejmuje wiele różnych terapii:

Terapia psychoanalityczna (znana również jako terapia rozmowna) przygląda się nieświadomemu umysłowi i temu, jak wpływa on na zachowanie ludzi.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) ma na celu zmianę Twoich myśli i działań, aby poprawić Twoje samopoczucie.

Psychoterapia humanistyczna ma na celu pomoc w lepszym zrozumieniu siebie poprzez badanie tego, jak się czujesz i jak wpływają na Ciebie relacje.

Psychoterapia transpersonalna przyjmuje duchowe spojrzenie na życie.

Każdy z nas potrzebuje czasami porozmawiać

To proces, który pomaga lepiej zrozumieć siebie i dokonać zmian w swoim życiu. Może obejmować rozmowę o uczuciach lub problemach z terapeutą, ale to znacznie więcej niż tylko rozmowa o rzeczach. Dobry psychoterapeuta pomoże Ci zbadać Twoje myśli, uczucia, działania i relacje zarówno w teraźniejszości, jak i w przeszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy konieczna jest wizyta u stomatologa?
Kiedy konieczna jest wizyta u stomatologa?
Wizyta u dentysty jest konieczna, gdy ktoś czuje się niekomfortowo lub odczuwa niepokój w związku ze stanem zdrowia jamy ustnej. […]
Płaszcz damski – jakie ma zalety?
Płaszcze damskie to najpopularniejsze pozycje w szafie każdej kobiety. Kobieta może go nosić zarówno zimą, jak i latem. Jest on […]
Profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej – dla kogo?
Profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej – dla kogo?
Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który wybierany jest przez wiele kobiet ze względu na świetne efekty, jakie […]
Ostatnie wpisy