Polecamy

Psychoterapia – czym jest? Dla kogo? Co mogę zyskać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest formą terapii mówionej, która opiera się na sesjach indywidualnych pomiędzy klientem a terapeutą. Pomaga ona ludziom z różnego rodzaju trudnościami, w tym z depresją, lękiem, niską samooceną lub problemami w relacjach.

Terapia terapią, tu jednak chodzi o zdrowie!

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga ludziom z problemami zdrowia psychicznego. Psychoterapeuci są specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy są przeszkoleni w leczeniu szerokiego zakresu warunków zdrowia psychicznego.

Rodzaje stosowanych psychoterapii różnią się w zależności od leczonego zaburzenia i potrzeb osoby poddawanej leczeniu. Dowody wskazują, że najskuteczniejsze metody leczenia http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia/ łączą elementy różnych rodzajów psychoterapii w jedną terapię.

Termin „psychoterapia” obejmuje wiele różnych terapii:

Terapia psychoanalityczna (znana również jako terapia rozmowna) przygląda się nieświadomemu umysłowi i temu, jak wpływa on na zachowanie ludzi.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) ma na celu zmianę Twoich myśli i działań, aby poprawić Twoje samopoczucie.

Psychoterapia humanistyczna ma na celu pomoc w lepszym zrozumieniu siebie poprzez badanie tego, jak się czujesz i jak wpływają na Ciebie relacje.

Psychoterapia transpersonalna przyjmuje duchowe spojrzenie na życie.

Każdy z nas potrzebuje czasami porozmawiać

To proces, który pomaga lepiej zrozumieć siebie i dokonać zmian w swoim życiu. Może obejmować rozmowę o uczuciach lub problemach z terapeutą, ale to znacznie więcej niż tylko rozmowa o rzeczach. Dobry psychoterapeuta pomoże Ci zbadać Twoje myśli, uczucia, działania i relacje zarówno w teraźniejszości, jak i w przeszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pobudzić organizm do większego wysiłku?
Jak pobudzić organizm do większego wysiłku?
Elektrostymulacja kojarzy się przede wszystkim z metodą odchudzania. Jednak to tylko jedno z jej zastosowań. Jest ona bowiem wykorzystywana nie […]
Program lojalnościowy dla klientów – zalety korzystania z takiego systemu
Program lojalnościowy dla klientów – zalety korzystania z takiego systemu
Głównym celem każdego przedsiębiorstwa jest pozyskiwanie klientów. Zarówno tych nowych, którzy poszerzą grono odbiorców, jak i tych, którzy w przeszłości […]
Stylowe obuwie na ważne okazje
Stylowe obuwie na ważne okazje
W życiu każdego z nas co jakiś czas pojawiają się ważne okazje, na które wypada elegancko się ubrać. O ile […]
Ostatnie wpisy