Polecamy

Jak dbać o stawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszą przyczyną problemów ze stawami jest ich zużycie. Stawy to miejsca, w których spotykają się dwie kości i umożliwiają ruch.

Poniższe wskazówki pomogą zachować zdrowe stawy:

Ćwicz regularnie 

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać silne mięśnie, które wspierają stawy i utrzymują ich elastyczność, dzięki czemu są one mniej narażone na uszkodzenia podczas poruszania się. Ćwiczenia poprawiają również krążenie krwi w organizmie, co dostarcza składniki odżywcze do stawów i usuwa z nich produkty odpadowe.

Utrzymuj zdrową wagę 

Jeśli masz nadwagę, nadmiar tkanki tłuszczowej wywiera dodatkowy nacisk na stawy i sprawia, że pracują one ciężej niż powinny podczas chodzenia lub stania.

Nie pal 

Palenie zmniejsza dopływ krwi do stawów, co oznacza, że nie otrzymują one wystarczająco dużo natlenionej krwi, co z czasem może prowadzić do ich uszkodzenia. Palenie zwiększa również ryzyko rozwoju osteoporozy ze względu na brak wchłaniania wapnia do kości przez dym papierosowy.

Jedz zdrową żywność 

Zrównoważona dieta bogata w składniki odżywcze zapobiega problemom.

Co jeśli, mimo wszystko masz problemy?

Orthokine jest lekiem stosowanym w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych. Wykorzystuje zastrzyki do zmniejszenia stanu zapalnego w stawach. Jest również nazywany wiskosuplementacji lub terapii wiskosuplementacji.

Jeśli chcesz poznać szczegóły to odwiedź witrynę: https://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Makijaż permanentny – czym różni się od zwykłego make-upu?
Makijaż permanentny – czym różni się od zwykłego make-upu?
Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice pomiędzy makijażem permanentnym i zwykłym. Czy podczas jego wykonywania używane są specjalne kosmetyki? […]
Naturalne składniki w codziennej diecie
Naturalne składniki w codziennej diecie
W kontekście zdrowego odżywiania często mówi się o unikaniu produktów wysoko przetworzonych i sięganiu możliwie często po składniki naturalnie występujące […]
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu restauracji?
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu restauracji?
Ekskluzywna restauracja wyróżnia się nie tylko wyśmienitymi potrawami, świeżością podawanych produktów czy szybkim przygotowaniem urozmaiconych dań. Bardzo ważną rolę odgrywają […]
Ostatnie wpisy