Polecamy

Jak dbać o stawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszą przyczyną problemów ze stawami jest ich zużycie. Stawy to miejsca, w których spotykają się dwie kości i umożliwiają ruch.

Poniższe wskazówki pomogą zachować zdrowe stawy:

Ćwicz regularnie 

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać silne mięśnie, które wspierają stawy i utrzymują ich elastyczność, dzięki czemu są one mniej narażone na uszkodzenia podczas poruszania się. Ćwiczenia poprawiają również krążenie krwi w organizmie, co dostarcza składniki odżywcze do stawów i usuwa z nich produkty odpadowe.

Utrzymuj zdrową wagę 

Jeśli masz nadwagę, nadmiar tkanki tłuszczowej wywiera dodatkowy nacisk na stawy i sprawia, że pracują one ciężej niż powinny podczas chodzenia lub stania.

Nie pal 

Palenie zmniejsza dopływ krwi do stawów, co oznacza, że nie otrzymują one wystarczająco dużo natlenionej krwi, co z czasem może prowadzić do ich uszkodzenia. Palenie zwiększa również ryzyko rozwoju osteoporozy ze względu na brak wchłaniania wapnia do kości przez dym papierosowy.

Jedz zdrową żywność 

Zrównoważona dieta bogata w składniki odżywcze zapobiega problemom.

Co jeśli, mimo wszystko masz problemy?

Orthokine jest lekiem stosowanym w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych. Wykorzystuje zastrzyki do zmniejszenia stanu zapalnego w stawach. Jest również nazywany wiskosuplementacji lub terapii wiskosuplementacji.

Jeśli chcesz poznać szczegóły to odwiedź witrynę: https://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rzeczy przydatne podczas trekkingu
Rzeczy przydatne podczas trekkingu
Wiele osób uwielbia co jakiś czas wybrać się góry, aby pochodzić po szlakach i stromych zboczach. W trakcie takiej wyprawy […]
Popularne akcesoria do huawei
Popularne akcesoria do huawei
Rosnąca popularność telefonów tej marki sprawia, że na rynku znaleźć można liczne gadżety użytkowe i akcesoria ochronne do huawei. Co […]
Silosy – kiedy są niezbędne?
Silosy – kiedy są niezbędne?
Silosy są niezbędne, aby pomóc Ci skupić się na konkretnych zadaniach lub działaniach. Członkowie zespołu są pełni kreatywnych pomysłów, ale […]
Ostatnie wpisy