Polecamy
Zalety montażu szamba betonowego
Dom

Zalety montażu szamba betonowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie obok budynku mieszkalnego szamba wykonanego z betonu. Jest to bowiem zbiornik idealnie wręcz nadający się na odprowadzanie ścieków i ich bezpieczne magazynowanie na terenie posesji. Sprawdza się przede wszystkich wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia domu do zwykłej, komunalnej sieci kanalizacyjnej. Z  ofertą produkcji i sprzedaży jedno- oraz dwukomorowych szamb betonowych można zapoznać się na https://www.probud.pl/produkty/szamba-betonowe/.

Ekonomiczne rozwiązanie na długie lata

Kluczową zaletą omawianych zbiorników jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (wilgoć, silne słońce itp.). Wynika to z faktu, że w większości są produkowane z najwyższej klasy betonu (B-25), a dodatkowo posiadają w swojej konstrukcji różnego rodzaju wzmocnienia. Ich trwałość oraz hermetyczność podnosi także proces wibrowania, który bardzo skutecznie eliminuje nadmiar niepożądanych pęcherzyków powietrza. 

Szamba betonowe wyróżniają się wyjątkową szczelnością, dzięki czemu mamy pewność, że żadne szkodliwe substancje zawarte w ekskrementach nie przedostaną się do środowiska naturalnego. Oczywiście duże znaczenie ma również atrakcyjna cena. Za standardowy zbiornik jednokomorowy o pojemności 5 m2 zapłacimy zaledwie około 1000 zł, natomiast za model dwukomorowy o pojemności od 8 do 12 m2 – maksymalnie 4000 zł (zazwyczaj między 2000 a 3000 zł). Dla porównania koszt zakupu wersji plastikowej jest nawet trzykrotnie wyższy. Dodajmy, że eksploatacja szamba betonowego jest stosunkowo nieskomplikowana i polega głównie na dbaniu o regularny wywóz zgromadzonych nieczystości.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienka, która podkreśli walory Twojej sylwetki
Sukienka, która podkreśli walory Twojej sylwetki
Żaden strój nie jest tak kobiecy, jak sukienka. Dobrze dobrana podkreśli walory i urodę każdej z pań, a po dobraniu […]
Gdzie najlepiej się udać na wszechstronne zakupy?
Gdzie najlepiej się udać na wszechstronne zakupy?
Nie ma lepszego miejsca na zaopatrzenie się w produkty różnego typu, niż galeria handlowa. Bije ona na głowę każdy sklep […]
Zawilgocone fundamenty budynku – czynności jakie należy podjąć
Zawilgocone fundamenty budynku – czynności jakie należy podjąć
Istnieje kilka czynników, które mogą powodować zawilgocenie fundamentów budynku. Najczęstszym z nich jest zły drenaż, ale istnieją również inne przyczyny. […]
Ostatnie wpisy