Polecamy

Zbiornik na deszczówkę betonowy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Betonowe zbiorniki na wodę deszczową mają wiele zalet w porównaniu z ich stalowymi i polietylenowymi odpowiednikami. Są długotrwałe, nie wymagają konserwacji i mają wysoki stopień trwałości.

Są również łatwe w konstrukcji, co oznacza, że możesz zbudować swój własny betonowy zbiornik w domu z minimalnym doświadczeniem lub umiejętnościami.

Oto niektóre z zalet betonowych zbiorników na wodę deszczową:

Trwałość 

Beton ma bardzo wysoki stosunek wytrzymałości do masy, dlatego jest bardzo mocny i odporny na uszkodzenia spowodowane uderzeniami. Jest również trwały w tym sensie, że może wytrzymać korozję z wody, co oznacza, że nie będzie rdzewieć lub stać się słabym z czasem.

Niskie koszty utrzymania 

Beton nie wymaga regularnej konserwacji poza okazjonalnym czyszczeniem za pomocą węża lub szczotki. Jedyne, co trzeba zrobić, aby utrzymać zbiornik betonowy w dobrym stanie, to upewnić się, że nie zabrudzi się on zbyt szybko, tak że zaczną w nim rosnąć glony (dzieje się tak, gdy w wodzie jest zbyt wiele składników odżywczych). Można temu zapobiec stosując filtr żelaza przed podłączeniem systemu do domowej sieci wodno-kanalizacyjnej lub stosując sterylizator UV po podłączeniu wszystkiego razem.

Łatwość budowy 

Jak wspomniano powyżej, zbiorniki betonowe są łatwe w budowie, ponieważ nie wymagają skomplikowanych konstrukcji stalowych ani umiejętności spawania.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o tym rozwiązaniu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://szambamamut.pl/zbiorniki-na-deszczowke-i-wode-10000l/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Styropian elewacyjny
Styropian elewacyjny
Fasada budynku jest jego ważną częścią, dlatego warto o nią zadbać. Współcześnie na rynku jest wiele styropianów w różnych cenach, […]
Odzież medyczna – w jakich miejscach jest wymagana?
Odzież medyczna – w jakich miejscach jest wymagana?
Odzież medyczna to specjalistyczny strój, który pozwala zwiększyć standardy higieny i bezpieczeństwa. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, jak i […]
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Koszty założenia szamba opierają się na kilku bardzo istotnych zmiennych, które mogą albo podnieść ogólną cenę inwestycji, albo ją obniżyć. […]
Ostatnie wpisy