Polecamy

Czym i jak myć auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myjnia kontra mycie ręczne

Żeby nadwozie samochodu lśniło i pięknie się prezentowało, musi być regularnie czyszczone i konserwowane. Najprostszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń jest odwiedzenie myjni. Dostępne są zarówno automatyczne, jak i bezdotykowe, w których proces czyszczenia auta odbywa się za pomocą myjki ciśnieniowej. Podstawową zaletą urządzeń automatycznych jest szybkość oraz dokładność. Wada to stosunkowo duże ryzyko uszkodzenia lakieru.

Myjnie bezdotykowe są z kolei bezpieczne dla karoserii, jednak mniej dokładne. Wielu kierowców nadal preferuje ręczne mycie auta za pomocą gąbki lub szczotki. Ta metoda jest bezpieczna i charakteryzuje się dużą skutecznością. Niestety jej wadą jest duża czasochłonność. Żeby efekt był zgodny z oczekiwaniami, trzeba pojazdowi poświęcić sporo wysiłku.

Preparaty do mycia samochodu

Aby skutecznie usunąć z lakieru zabrudzenia, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków do pielęgnacji. Obecnie praktycznie każdy sklep motoryzacyjny ma w swej ofercie różnego rodzaju preparaty. Najczęściej klienci decydują się na zakup szamponów lub aktywnych pian.

Szampon najlepiej sprawdza się w przypadku niewielkich zabrudzeń, które powstały stosunkowo niedawno. To wydajny i łatwy w użyciu produkt, który wystarcza na długi czas. Piana aktywna natomiast ma silne działanie myjące, dlatego znakomicie usuwa tłuszcz, a nawet osad z asfaltu. Pomimo swych właściwości, produkt ten jest bezpieczny dla lakieru oraz karoserii.

Żeby nadać nadwoziu auta blasku i zabezpieczyć je przed szybkim zabrudzeniem, warto sięgnąć po preparaty woskujące. Zniszczone karoserie odnowić można, stosując specjalne pasty regeneracyjne. Ilość produktów do pielęgnacji nadwozia samochodowego jest na tyle duża, że każdy z pewnością znajdzie taki, który spełni jego oczekiwania.

Tekst przygotowany we współpracy z Getparts Olsztyn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Postępowanie w przypadku wpisywania dłużnika do internetowej bazy danych
Postępowanie w przypadku wpisywania dłużnika do internetowej bazy danych
Krajowy Rejestr Długów (KRD) to ogólnopolski rejestr nierzetelnych płatników – osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Trafić tam może każdy, kto […]
W jakich branżach na rynku używa się ścian LED?
W jakich branżach na rynku używa się ścian LED?
Ściany LED stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach, w tym w handlu detalicznym, hotelarstwie, opiece zdrowotnej, edukacji, a […]
Jakie czynności i działania są oferowane w ramach usług dezynsekcji?
Jakie czynności i działania są oferowane w ramach usług dezynsekcji?
Jeśli szukasz usług dezynsekcji, musisz upewnić się, że współpracujesz z firmą, która ma odpowiedni sprzęt i doświadczenie, aby zapewnić, że […]
Ostatnie wpisy