Polecamy

Czym i jak myć auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myjnia kontra mycie ręczne

Żeby nadwozie samochodu lśniło i pięknie się prezentowało, musi być regularnie czyszczone i konserwowane. Najprostszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń jest odwiedzenie myjni. Dostępne są zarówno automatyczne, jak i bezdotykowe, w których proces czyszczenia auta odbywa się za pomocą myjki ciśnieniowej. Podstawową zaletą urządzeń automatycznych jest szybkość oraz dokładność. Wada to stosunkowo duże ryzyko uszkodzenia lakieru.

Myjnie bezdotykowe są z kolei bezpieczne dla karoserii, jednak mniej dokładne. Wielu kierowców nadal preferuje ręczne mycie auta za pomocą gąbki lub szczotki. Ta metoda jest bezpieczna i charakteryzuje się dużą skutecznością. Niestety jej wadą jest duża czasochłonność. Żeby efekt był zgodny z oczekiwaniami, trzeba pojazdowi poświęcić sporo wysiłku.

Preparaty do mycia samochodu

Aby skutecznie usunąć z lakieru zabrudzenia, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków do pielęgnacji. Obecnie praktycznie każdy sklep motoryzacyjny ma w swej ofercie różnego rodzaju preparaty. Najczęściej klienci decydują się na zakup szamponów lub aktywnych pian.

Szampon najlepiej sprawdza się w przypadku niewielkich zabrudzeń, które powstały stosunkowo niedawno. To wydajny i łatwy w użyciu produkt, który wystarcza na długi czas. Piana aktywna natomiast ma silne działanie myjące, dlatego znakomicie usuwa tłuszcz, a nawet osad z asfaltu. Pomimo swych właściwości, produkt ten jest bezpieczny dla lakieru oraz karoserii.

Żeby nadać nadwoziu auta blasku i zabezpieczyć je przed szybkim zabrudzeniem, warto sięgnąć po preparaty woskujące. Zniszczone karoserie odnowić można, stosując specjalne pasty regeneracyjne. Ilość produktów do pielęgnacji nadwozia samochodowego jest na tyle duża, że każdy z pewnością znajdzie taki, który spełni jego oczekiwania.

Tekst przygotowany we współpracy z Getparts Olsztyn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotowoltaika – kiedy warto w nią zainwestować?
Fotowoltaika – kiedy warto w nią zainwestować?
Energia elektryczna jest niezbędna do korzystania z dobrodziejstw współczesnego świata. Dom czy mieszkanie bez dostępu do prądu nigdy nie będzie […]
Oczyszczanie ścieków w zakładzie przemysłowym – jak o nie zadbać?
Oczyszczanie ścieków w zakładzie przemysłowym – jak o nie zadbać?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość ścieków wytwarzanych w zakładach produkcyjnych trafiała do rowów i rzek, doprowadzając do zanieczyszczenia wód. Obecnie […]
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu?
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu?
Ostatecznym etapem powstawania domu jest z reguł układanie posadzek, a także wykańczanie ścian, szczególnie w łazience i kuchni, czyli dwóch […]
Ostatnie wpisy