Polecamy

Właściwe czyszczenie i nawilżenie twarzy – dlaczego to tak ważne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od lat obserwować można wciąż wzrastający trend na kosmetyki naturalne i zero waste. Nic dziwnego, skoro wykorzystywane składniki nie naruszają bariery lipidowej naskórka i nie są drażniące. Ponadto takie produkty zawierają zazwyczaj proste składy i bezpieczne formuły. Szczególnie ważne jest to przy oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, które to pomagają zapobiegać wypryskom i wspomagać naturalne nawilżenie. Te dwa kroki umożliwiają uzyskanie widocznych rezultatów przy jednoczesnym minimalnym wysiłku.

Negatywne skutki braku pielęgnacji

Niewiele z nas może cieszyć się nieskazitelną cerą. Czy to przesuszanie, przetłuszczanie czy skłonność do wyprysków – na każdy z tych problemów można znaleźć sposób. Nie da się jednak osiągnąć zamierzonego celu bez odpowiedniego podejścia i produktów. Na szczęście oferta kosmetyków naturalnych stale się poszerza i na https://jestem.bio/ dostępne są rzeczy nie tylko pielęgnacyjne, ale też zero waste czy ekologiczne suplementy.

Oczyszczanie

Odpowiednie oczyszczanie jest jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym etapem w pielęgnacji skóry twarzy. Dlaczego jest to takie ważne? Głównie ze względu na to, że wykonujemy je na samym początku, czyli jest niejako bazą pod wszystkie kolejne kroki. Jeżeli skóra nie będzie domyta, analogicznie nie uda się dotrzeć późniejszym kosmetykom głębiej. Dodatkowo zatkane pory równają się skłonnościom do nowych wyprysków. Czy nie lepiej więc zapobiegać niż leczyć?

Nawilżanie

Wbrew pozorom nawilżenia potrzebuje każdy rodzaj cery. Niestety panuje powszechny mit i obawa przed nakładaniem takiego typu produktów szczególnie na cerę tłustą. Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom taki zabieg może pomóc w wyeliminowaniu problemów, jednocześnie przyczyniając się do widocznej poprawy wyglądu skóry. Prawidłowy poziom nawilżenia wspomaga regenerację i chroni przed powstawaniem nowych zmarszczek. Powinien być to więc obowiązkowy każdej etap rutyny pielęgnacyjnej.

Jak widać, potrzeba tylko niewielkich kroków, żeby móc cieszyć się czystą, gładką cerą. Te małe kroki powtarzane regularnie robią jednak ogromną różnicę na przestrzeni czasu. Nie pozostaje nic innego jak wdrażać w życie odpowiednie nawyki i zacząć podziwiać rezultaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?
Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?
Wiele osób przy sprzedaży domu albo mieszkania korzysta z pomocy pośrednika nieruchomości. Specjalista ten zajmuje się zawodowo gromadzeniem istotnych informacji […]
Automatyzacja działań firmy – jakie daje korzyści?
Automatyzacja działań firmy – jakie daje korzyści?
W dzisiejszych czasach automatyzacja zawitała już nie tylko do dużych fabryk. Dzięki niej ludzi w dużej mierze zastąpiły urządzenia, a […]
Jak przygotować idealnie wypieczone mięso na grillu gazowym?
Jak przygotować idealnie wypieczone mięso na grillu gazowym?
Grill gazowy jest bardzo chętnie wybieranym sprzętem, głównie ze względu na wygodę, jaką daje przygotowywanie na nim potraw. Umożliwiają bowiem […]
Ostatnie wpisy