Polecamy

Co obejmuje leczenie zachowawcze zębów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat wyjątkowo dużą popularnością cieszy się w naszym kraju tzw. stomatologia zachowawcza. Opiera się ona przede wszystkim na profilaktyce próchnicy uzębienia i skutecznym leczeniu już zaistniałych ubytków. Efektem jest uzyskanie w pełni zdrowego oraz olśniewającego blaskiem uśmiechu. Najwyższej jakości usługi w zakresie leczenia zachowawczego zębów oferuje m.in. gabinet dentystyczny zlokalizowany na warszawskim Mokotowie: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/.

Gwarancja idealnego uśmiechu

Leczenie zachowawcze polega w ogromnej mierze na zapobieganiu rozwojowi groźnej próchnicy, czyli choroby powodującej demineralizację oraz częściowy lub całkowity rozpad twardych tkanek zębowych. Jest to główna przyczyna destrukcji zębów, a nawet ich utraty. Kluczowe zabiegi wykonywane w ramach tego typu leczenia to m.in. chirurgiczne usuwanie zarażonych bakteriami tkanek, odtwarzanie ich z użyciem bezpiecznych materiałów, wypełnianie ubytków preparatami kompozytowymi, zakładanie opatrunków i odbudowywanie ułamanych zębów poprzez wykorzystanie wkładów z nowoczesnego włókna szklanego.

Czynności zachowawcze oferowane przez profesjonalne gabinety dentystyczne to również

– abrazja powietrzna – leczenie próchnicy przy pomocy sprężonego powietrza z dodatkiem cząstek tlenku glinu (zabieg bezbolesny)

– skaling – mechaniczne eliminowanie nieestetycznego kamienia

– wybielanie, piaskowanie i zmiana kształtu uzębienia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomiary inżyniersko-przemysłowe – co warto wiedzieć?
Pomiary inżyniersko-przemysłowe – co warto wiedzieć?
Powstawanie różnych obiektów wiąże się z licznymi zadaniami. Żeby budynek spełniał wszystkie wymagania prawne, cały proces powinien być właściwie przeprowadzony. […]
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
Prywatny kort do świetne miejsce do gry w tenisa zawsze, kiedy ma się na to ochotę. Kort powinien mieć specjalną […]
Dlaczego wykonywanie pomiarów elektrycznych jest takie ważne?
Dlaczego wykonywanie pomiarów elektrycznych jest takie ważne?
W dzisiejszych czasach w niemal każdym budynku mieszkalnym i użytkowym znajduje się instalacja elektryczna. Powinna być ona koniecznie regularnie sprawdzana […]
Ostatnie wpisy