Polecamy

Szkolenie z pierwszej pomocy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy jest ważnym elementem każdego miejsca pracy. Może pomóc Twoim pracownikom zachować bezpieczeństwo i zdrowie, a także może uratować życie.

Szkolenie z pierwszej pomocy jest niezbędne dla każdego, kto może być zobowiązany do udzielenia pomocy osobie w sytuacji awaryjnej. Niezależnie od tego, czy pracujesz w fabryce czy restauracji, jako recepcjonista czy w magazynie, każdy musi wiedzieć, jak postępować w przypadku urazu lub nagłego wypadku medycznego.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy ma wiele korzyści:

Może poprawić morale i utrzymanie pracowników 

Jeśli Twoi pracownicy czują się bardziej komfortowo w swoich rolach i mają umiejętności potrzebne do dobrego wykonania, będą bardziej zaangażowani i zmotywowani.

Może to prowadzić do zwiększenia wydajności i zmniejszenia absencji 

Pracownicy nie chcą opuszczać pracy, ponieważ nie wiedzą, jak samodzielnie poradzić sobie z urazem lub nagłym wypadkiem medycznym – jeśli będą wiedzieć, co robić, nie będą potrzebować wolnego czasu!

Może to pomóc w obniżeniu składek ubezpieczeniowych w miejscu pracy 

Pracodawcy, którzy organizują szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikują się do niższych składek na ubezpieczenie pracownicze niż ci, którzy nie oferują tego typu szkoleń, ponieważ mają mniej roszczeń zgłoszonych przeciwko nim.

Może się również okazać, że posiadanie na miejscu przeszkolonego pierwszego ratownika poprawia wizerunek pracodawcy 

Świadczy to o tym, że dba o swoich pracowników.

Jeśli chcesz odbyć szkolenia z pierwszej pomocy Poznań, to jest to miasto, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cis pospolity – cięcie i formowanie
Cis pospolity – cięcie i formowanie
Cisy to jedne z najczęściej pojawiających się w ogrodach roślin iglastych. Ich popularność wynika z niezwykłej podatności na formowanie i […]
Czy lustra drogowe są potrzebne?
Czy lustra drogowe są potrzebne?
Przepisy o ruchu drogowym wprowadzają, oprócz znaków drogowych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Są to słupki, barierki ochronne, progi zwalniające, lustra […]
Najczęściej popełniane błędy podczas montażu klimatyzacji
Najczęściej popełniane błędy podczas montażu klimatyzacji
Klimatyzacja montowana jest w określonym celu. Powinna wychłodzić odpowiednio powietrze w pomieszczeniu, podnosząc tym samym komfort przebywania w nim w […]
Ostatnie wpisy