Polecamy

Do czego służy uniwersalny pilot samochodowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Musisz dorobić klucz do swojego samochodu? Potrzebujesz dodatkowy albo zgubiłeś stary i trzeba rozwiązać ten problem? W dzisiejszych czasach nie jest to takie trudne. Wystarczy uniwersalny pilot samochodowy, który należy odpowiednio zaprogramować, by mógł otwierać Twój samochód. Jednak potrzebny do tego jest sprzęt diagnostyczny, a to wiąże się z koniecznością skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Niuanse kodowania klucza do samochodu

Sposób, w jaki można zaprogramować kluczyk i stwierdzenie czy w ogóle można to zrobić w przypadku konkretnego klucza i samochodu zależy od rodzaju zabezpieczeń, które zostały zastosowane w Twoim pojeździe.

Sam uniwersalny pilot samochodowy występuje w trzech rodzajach: standardowym, gdzie grot wystaje na stałe; składanym, gdzie grot składa się jak scyzoryk; karty elektronicznej. Od tego, jakiego rodzaju masz kluczyk, zależy również sposób programowania.

Samo kodowanie, jakie przeprowadza specjalista, zwykle polega na trzech różnych operacjach. Może to być określona sekwencja ruchów, którą należy wykonać przedmiotem w stacyjce samochodu. Potrafi to być też kombinacja związana z naciskaniem odpowiednich przycisków na kluczyku. W najbardziej skomplikowanym przypadku konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznego urządzenia programującego.

Konieczność zaprogramowania kluczyka do samochodu może nastąpić przy wielu sytuacjach. Nawet jeśli nie potrzebujesz dorabiać dodatkowego przedmiotu, może dojść do awarii immobilizera. Czasami standardowa wymiana baterii może skutkować rozkodowaniem klucza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie elektroniczne gadżety możemy wyposażyć nasz samochód?
W jakie elektroniczne gadżety możemy wyposażyć nasz samochód?
Jest wiele rzeczy, w które możemy wyposażyć nasze samochody. Niektóre z nich są praktyczne i przydatne, a inne to tylko […]
Oczyszczanie ścieków w zakładzie przemysłowym – jak o nie zadbać?
Oczyszczanie ścieków w zakładzie przemysłowym – jak o nie zadbać?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość ścieków wytwarzanych w zakładach produkcyjnych trafiała do rowów i rzek, doprowadzając do zanieczyszczenia wód. Obecnie […]
Komfortowa torebka na ramię – z jakich modeli możemy wybierać?
Komfortowa torebka na ramię – z jakich modeli możemy wybierać?
Torebka na ramię to nieodłączny atrybut każdej aktywnej kobiety. Musi być stylowa i nie za duża, ale równocześnie musi pomieścić […]
Ostatnie wpisy