Polecamy

Do czego służy uniwersalny pilot samochodowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Musisz dorobić klucz do swojego samochodu? Potrzebujesz dodatkowy albo zgubiłeś stary i trzeba rozwiązać ten problem? W dzisiejszych czasach nie jest to takie trudne. Wystarczy uniwersalny pilot samochodowy, który należy odpowiednio zaprogramować, by mógł otwierać Twój samochód. Jednak potrzebny do tego jest sprzęt diagnostyczny, a to wiąże się z koniecznością skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Niuanse kodowania klucza do samochodu

Sposób, w jaki można zaprogramować kluczyk i stwierdzenie czy w ogóle można to zrobić w przypadku konkretnego klucza i samochodu zależy od rodzaju zabezpieczeń, które zostały zastosowane w Twoim pojeździe.

Sam uniwersalny pilot samochodowy występuje w trzech rodzajach: standardowym, gdzie grot wystaje na stałe; składanym, gdzie grot składa się jak scyzoryk; karty elektronicznej. Od tego, jakiego rodzaju masz kluczyk, zależy również sposób programowania.

Samo kodowanie, jakie przeprowadza specjalista, zwykle polega na trzech różnych operacjach. Może to być określona sekwencja ruchów, którą należy wykonać przedmiotem w stacyjce samochodu. Potrafi to być też kombinacja związana z naciskaniem odpowiednich przycisków na kluczyku. W najbardziej skomplikowanym przypadku konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznego urządzenia programującego.

Konieczność zaprogramowania kluczyka do samochodu może nastąpić przy wielu sytuacjach. Nawet jeśli nie potrzebujesz dorabiać dodatkowego przedmiotu, może dojść do awarii immobilizera. Czasami standardowa wymiana baterii może skutkować rozkodowaniem klucza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego wykonywanie pomiarów elektrycznych jest takie ważne?
Dlaczego wykonywanie pomiarów elektrycznych jest takie ważne?
W dzisiejszych czasach w niemal każdym budynku mieszkalnym i użytkowym znajduje się instalacja elektryczna. Powinna być ona koniecznie regularnie sprawdzana […]
Obuwie idealnie pasujące do jeansów
Obuwie idealnie pasujące do jeansów
Na co dzień ubieramy się przede wszystkim wygodnie, aby godziny chodzenia w danym ubraniu nie były dla nas męczące. Chcąc […]
Wybór bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?
Wybór bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?
Większość domów powstających w dzisiejszych czasach wyposażona jest pomieszczenia garażowe. Wjazd do garażu zazwyczaj jest pokaźnych rozmiarów, dlatego brama powinna […]
Ostatnie wpisy