Polecamy

Dlaczego warto wybrać adopcję ze schroniska?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adopcja kota ze schroniska to jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie możesz zrobić. Nie tylko dajesz zwierzęciu bez domu dach, ale również ratujesz życie. Wiele osób uważa, że schroniska są pełne zwierząt nie nadających się do adopcji, ale prawda jest taka, że większość kotów, które zobaczysz w lokalnym schronisku, została po prostu zagubiona lub porzucona przez swoje rodziny.

Adopcja jest tańsza

Adopcja jest tańsza niż kupno kota i istnieje wiele wspaniałych powodów, aby adoptować zamiast kupować. Jeśli masz ograniczony budżet, bardziej sensowne finansowo może być adoptowanie zwierzęcia ze schroniska lub grupy ratowniczej niż kupno go od hodowcy lub ze sklepu zoologicznego. Nawet jeśli masz pieniądze na tę drugą opcję, weź pod uwagę, że wiele kotów dostępnych do adopcji ma już za sobą pewne szkolenie i mogą być mniej skłonne do wyrządzania szkód w Twoim domu.

Adopcja ratuje życie

To prosta matematyka. Im więcej zwierząt adoptowanych, tym mniej eutanazji każdego roku. Schroniska dokonują eutanazji tylko wtedy, gdy nie mają innych możliwości; jest to często spowodowane przepełnieniem lub problemami medycznymi, które nie mogą być leczone lub zarządzane przez personel lub wolontariuszy.

Historia medyczna

Znasz dokładnie miejsce pochodzenia kociaka i jego historię medyczną – a także jego osobowość! Wiesz też dokładnie, jakie szczepienia otrzymał i jaki miał temperament, zanim wrócił do domu ze swoim nowym członkiem rodziny. Chociaż możliwe jest uzyskanie pewnych informacji na temat pochodzenia kota po zakupie w sklepie zoologicznym lub u hodowcy, schroniska oferują znacznie bardziej wyczerpujące informacje na temat.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Koszty założenia szamba opierają się na kilku bardzo istotnych zmiennych, które mogą albo podnieść ogólną cenę inwestycji, albo ją obniżyć. […]
Co reguluje dobre natężenie prądu?
Co reguluje dobre natężenie prądu?
Natężenie prądu jest to stosunek jego wartości do czasu, w jakim ładunek elektryczny przepływa przez obwód. Zależy ono od zastosowanego […]
Ostatnie wpisy