Polecamy

Co to są opony bieżnikowane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal 20 lat temu ogromną popularność zyskały opony bieżnikowane, zwane potocznie nadlewkami. Obecnie nadal cieszą się one ogromnym zainteresowaniem klientów, ponieważ są dużo tańsze niż nowe konstrukcje (nawet o 75%), a jednocześnie nie odbiegają od nich znacznie pod względem właściwości jezdnych. Dodajmy, że bieżnikowane są bardzo często nie tylko opony samochodowe, ale również opony rolnicze, a także te przeznaczone do maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych. Kupimy je w niemal każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym. 

Znakomite rozwiązanie dla osób oszczędnych

Proces bieżnikowania rozpoczyna się zawsze tzw. szorstkowaniem, czyli skrupulatnym zerwaniem zużytego bieżnika wraz z fragmentem boku. Kolejnym etapem jest gruntowanie, natomiast na koniec opona jest poddawana formowaniu i wulkanizowaniu w wysokiej temperaturze w celu nałożenia nowego bieżnika (a także napisów bocznych). Przeważnie jest on wzorowany na tym, który występuje na wyrobach markowych, cenionych powszechnie producentów.

Co istotne, każda uzyskana w ten sposób konstrukcja przechodzi zawsze mnóstwo bardzo szczegółowych badań i testów kontrolnych, które potwierdzają jej przydatność do jazdy w zróżnicowanych warunkach – zarówno na suchej, jak i mokrej czy oblodzonej drodze. Podstawową korzyścią wynikającą z zakupu omawianych opon jest duża oszczędność. Zakup nowego kompletu to bowiem wydatek rzędu zaledwie 100-300 zł, co w porównaniu z kwotą 800 za zupełnie nowe ogumienie jest ceną wręcz śmieszną. Jeśli chcemy nabyć dobrej jakości opony bieżnikowane, koniecznie zapoznajmy się z oferta tego sklepu internetowego: https://plusgum.pl/opony-profil-handlopex-c161.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinno być zorganizowane biurko gracza?
Jak powinno być zorganizowane biurko gracza?
W dzisiejszych czasach granie na komputerze nie zawsze sprowadza się tylko do czystej przyjemności. Często ludzie oprócz dobrej zabawy czerpią […]
Jak dobrze zabezpieczyć swoje meble przed uszkodzeniami?
Jak dobrze zabezpieczyć swoje meble przed uszkodzeniami?
Jeśli chodzi o twoje meble, chcesz się upewnić, że są one chronione. Od zadrapań, plam i otarć, do wgnieceń i […]
Po czym poznać pościel wysokiej jakości?
Po czym poznać pościel wysokiej jakości?
Sen to podstawa – takie stwierdzenie usłyszał prawdopodobnie każdy, kto próbował szukać porady na temat poprawy samopoczucia. Nic w tym […]
Ostatnie wpisy