Polecamy

Silnik Diesla w samochodzie – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki Diesla znane są z wysokiego momentu obrotowego, dużej mocy i wydajności paliwowej. Mają również reputację głośnych i brudnych.

Silniki Diesla zostały po raz pierwszy opracowane na początku 1900 roku, ale nie były powszechnie stosowane w samochodach aż do lat 70-tych. Od tego czasu silniki Diesla stały się popularne jako alternatywa dla silników benzynowych z kilku powodów:

Oszczędność paliwa 

Olej napędowy zawiera więcej energii niż benzyna, więc silnik Diesla może zapewnić lepszą oszczędność paliwa niż podobny silnik benzynowy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli silnik Diesla został zaprojektowany do pracy na biodieslu, który jest wytwarzany z odnawialnych źródeł (takich jak olej roślinny).

Dłuższa żywotność silnika 

Silniki Diesla są zazwyczaj bardziej trwałe niż silniki benzynowe, ponieważ mają mniej ruchomych części i nie wymagają stosowania świec zapłonowych. Brak świec zapłonowych oznacza również, że w przypadku silników wysokoprężnych istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zapalenia się w przypadku uszkodzenia lub nieprawidłowego działania, ponieważ nie ma szczeliny w świecy zapłonowej, która mogłaby spowodować zapłon paliwa pod ciśnieniem.

Większy moment obrotowy 

Moment obrotowy to siła obrotu wytwarzana przez wał korbowy silnika (lub „suw tłoka” w silniku spalinowym). W silniku wysokoprężnym wyższy moment obrotowy oznacza większą siłę pociągową przy niskich prędkościach obrotowych, co czyni je idealnymi dla ciężarówek i innych pojazdów, które muszą ciągnąć ciężkie ładunki.

Jeśli chcesz naprawić silnik w swoim samochodzie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://dieselserwis-poznan.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można pozyskać podnośnik, do pomocy przy pracy na wysokości?
Jak można pozyskać podnośnik, do pomocy przy pracy na wysokości?
W branży budowlanej, ale też w wielu innych sektorach realizowane są różnorodne pracy na wysokości, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. […]
Jak nauczyć się obsługi Excela?
Jak nauczyć się obsługi Excela?
Excel to jedna z integralnych części pakietu Office – biurowego oprogramowania, służącego do tworzenia określonych treści. Microsoft Excel to oprogramowanie […]
Odpowiednia pielęgnacja kluczem do jędrnej skóry twarzy
Odpowiednia pielęgnacja kluczem do jędrnej skóry twarzy
Każdego dnia kobiety zastanawiają się co można udoskonalić w swoim wyglądzie, a jednocześnie zadbać o dobre samopoczucie. Naprzeciw tym oczekiwaniom […]
Ostatnie wpisy