Polecamy

Stripy i taśmy ekspozycyjne – Od kiedy formą promocji? Czy są efektywne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taśmy ekspozycyjne to rodzaj tasiemki, do której producent przytwierdza niewielkie produkty, mają przyciągnąć uwagę konsumenta.

Promocja podręcznych drobnostek, o których mogłeś zapomnieć

Najczęstszym zastosowaniem tego typu taśmy https://pos-solution.pl/produkt/stripy-i-tasmy-ekspozycyjne/ jest tworzenie przestrzeni w sklepach na małe produkty, które są w stanie zainteresować klienta, często są to przekąski, lub niewielkie akcesoria.

W istocie jest to naprawdę prosta, jednakże efektywna promocja, gdyż oddziałuje na nas pod wpływem impulsu i ten właśnie impuls skłania nas, aby nabyć dobra, które przymocowane zostały do tasiemki.

Czy tylko promocja?

Z perspektywy efektywności sprzedaży tak, jednak nietrudno dostrzec, że ta metoda sprawdza się również jako ułatwienie w przypadku wykładania towarów na pułki. Niekiedy na te najmniejsze produkty zwyczajnie brakuje miejsca, szukamy sposobu, aby coś umiejscowić, jednak mając na uwadze estetykę, często rezygnujemy z ekspozycji pewnego produktu, którego obecność jednoznacznie dawałaby do zrozumienia, że został ulokowany na siłę.

Niemniej jest to funkcjonalność dodatkowa, dzięki której te niewielkie produkty mają swoje miejsce a my zachowujemy estetykę ekspozycji. W głównej mierze to jednak narzędzie promocji, która wbrew pozorom jest bardzo skuteczna a asortyment umieszczany na tasiemkach znika dynamicznie i bardzo szybko i często trzeba mocować kolejne taśmy. Jako metoda reklamy niewielkich dóbr jest po prostu znakomita i ciężko byłoby doszukiwać się w niej jakichkolwiek wad. Zasadniczo to coś, czego powinien spróbować każdy zajmujący się handlem detalicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak reklamy Amazon ads i marketing afiliacyjny zmieniają reklamę?
Jak reklamy Amazon ads i marketing afiliacyjny zmieniają reklamę?
Reklamy Amazon Ads i marketing afiliacyjny zmieniły sposób, w jaki reklamodawcy mogą się reklamować. Jest to dobrodziejstwo zarówno dla marketerów, […]
Jakie produkty powinniśmy spożywać na co dzień na wzmocnienie i witalność naszego organizmu?
Jakie produkty powinniśmy spożywać na co dzień na wzmocnienie i witalność naszego organizmu?
Ludzki organizm jest podatny na szkodliwe oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych, które osłabiają go i wywołują rozmaite choroby. Na szczęście istnieje […]
Płytki – w jaki sposób je dobierać?
Płytki – w jaki sposób je dobierać?
Dobór płytek wpływa bezpośrednio na wygląd oraz atrakcyjność całej łazienki. W związku z tym warto dobierać płytki w taki sposób, […]
Ostatnie wpisy