Polecamy

Jak zbudowana jest shisha?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo iż fajki wodne wyglądają bardzo różnie (zupełnie inny styl jest ceniony w Egipcie, Europie, a jeszcze inny w USA), to każda shisha składa się z 4 podstawowych elementów.

Cybuch

To element do którego nakładany jest tytoń. Najczęściej jest on gliniany lub silikonowy. To na nim kładziemy sitko lub folię a na nich węgiel Cocochca. Cybuchy mają różne wielkości, kształty i ułożenie dziurek. Największą zaletą tych glinianych jest równa dystrybucja temperatury oraz walory estetyczne (są one często kolorowe dzięki glazurze). Te silikonowe odporne są na uszkodzenia mechaniczne, oraz łatwiejsze w czyszczeniu.

Korpus

Jest to najczęściej stalowa lub aluminiowa rura, którą transportowany jest dym z cybucha do dzbana. To ten element najczęściej ulega korozji, dlatego należy o niego dbać, dokładnie go czyszcząc oraz susząc. Korpusy są ozdabiane w różny sposób. Najczęściej wysokość korpusu decyduje o wielkości fajki wodnej.

Dzban

Pojemnik na ciecz, który pozwala lepiej schłodzić oraz przefiltrować dym. Przeważnie wykonany jest ze zdobionego szkła, jednak spotkać również można takie wykonane z akrylu.

Wąż

Element przez który zaciągany jest dym. Aktualnie najczęściej kupowane są węże, które nie zawierają w sobie żadnego metalu, dzięki czemu można je myć wodą i nie ryzykować korozji. W sklepach można znaleźć dużo węży z różnymi dodatkami, takimi jak końcówki chłodzące czy przezroczyste elementy. Dużą popularnością zaczynają się również cieszyć węże podświetlane diodami led, które włączają się w momencie zaciągania dymu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kroje sukienek podkreślające talię
Kroje sukienek podkreślające talię
Odpowiednio podkreślona talia to podstawa pięknej, kobiecej sylwetki. Z tego powodu tak ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć wybór stylizacji, […]
Jak obliczyć oprocentowanie pożyczki i kredytu?
Jak obliczyć oprocentowanie pożyczki i kredytu?
Branie pożyczek oraz kredytów jest dziś wyjątkowo powszechną praktyką. Korzystają z tego zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dlatego też […]
Jak podkreślić klasyczny styl wnętrza?
Jak podkreślić klasyczny styl wnętrza?
Ile jest mieszkań tyle jest wystrojów. W zasadzie każdy ma swoje upodobania, lecz nie sposób znaleźć dwa identycznie urządzone lokale. […]
Ostatnie wpisy