Polecamy

Opadanie powieki u osoby dorosłej – jak poradzić sobie z tym uniedogodnieniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opadająca powieka to częsty problem zwłaszcza u pań. Dolegliwość ta może znacząco zmienić wygląd twarzy. Przyczyn opadającej powieki jest przynajmniej kilka. Można jednak sobie z tym problemem poradzić.

Przyczyny opadającej powieki

Jedną z przyczyn jest starzenie się skóry. Wraz z upływem lat skóra zaczyna wydzielać mniej kolagenu. To sprawia, iż skóra staje się mniej elastyczna. To staje się przyczyną opadania górnego fałdu powieki. Wśród przyczyn wymienić można także nadmiar skóry na powiece oraz częste osłabienie skóry na powiece. Przyczynami opadającej powieki mogą być także różne choroby. Mowa tu m.in. o cukrzycy oraz chorobach nowotworowych. Na szczęście leczenie opadającej powieki jest możliwe.

Jak radzić sobie z opadającą powieką?

Jeśli przyczyną opadania powieki jest wiek, wówczas skuteczne może być stosowanie różnego rodzaju kremów pielęgnacyjnych. Pomóc mogą także masaże powieki. Może jednak zdarzyć się tak, że metody te będą niewystarczające. Wówczas konieczne jest poddanie się zabiegowi medycznemu. Mowa tu o zabiegu korygującym opadanie powieki. Sam zabieg musi być dostosowany do konkretnego schorzenia. Opadająca powieka może być bowiem jedynie problemem estetycznym, ale można także w sposób znaczący ograniczać pole widzenia.

Więcej na temat zabiegu przeczytać można na stronie https://okulista.pl/. Oczywiście przed zabiegiem konieczna jest konsultacja okulistyczna. Lekarz musi bowiem stwierdzić czy nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie elementy i akcesoria wystroju wnętrz warto wykorzystać do stworzenia wymarzonej łazienki?
Jakie elementy i akcesoria wystroju wnętrz warto wykorzystać do stworzenia wymarzonej łazienki?
Łazienka to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie, które stanowi duże wyzwanie dla samozwańczych dekoratorów wnętrz. Prawda jest taka, że mało kto korzysta […]
Długą czy krótką – jaką suknię ślubną wybrać?
Długą czy krótką – jaką suknię ślubną wybrać?
Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Decyzja, że chcemy spędzić z kimś resztę życia to poważny krok. Nic […]
Do czego służą trawersy i jak mogą pomóc w przewozie ładunków?
Do czego służą trawersy i jak mogą pomóc w przewozie ładunków?
W wielu branżach, ale przede wszystkim tej budowlanej zachodzi często potrzeba przewożenia ciężkich ładunków. Zwykle są to jakieś materiały, które […]
Ostatnie wpisy