Polecamy

Czym zajmuje się optyk?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaczna część społeczeństwa na co dzień ma do czynienia ze szkodliwym działaniem różnorodnych czynników pochodzących z komputerów, czy sztucznego światła. Ich niekorzystny wpływ, a zwłaszcza długotrwałe narażenie na ich obecność, powoduje, że coraz więcej z nas wymaga fachowej pomocy w zakresie korekcji wzroku. W tym celu udajemy się do optyka. Czym zatem zajmuje się ten specjalista? Jak może nam pomóc i doradzić?

Nie tylko oprawki, czyli słów kilka o optyku

Optyk to profesjonalista, który na zlecenie klienta oraz po przedstawieniu recepty od lekarza okulisty lub na podstawie badań optometrysty, wykonuje okulary. Ponadto, w zakresie swoich obowiązków ma naprawy i konserwacje okularów tego wymagających. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia pracy nad stworzeniem indywidualnych okularów jest recepta od okulisty.

Wspomnianym wyżej kryterium są również wyniki badań optometrycznych, które optyk może samodzielnie wykonywać pod warunkiem ukończenia studiów. Badania te służą odpowiedniemu doborowi okularów korekcyjnych.
Optyka to nie tylko wykonywanie okularów na zlecenie. Jest jeszcze dziedzina optyki mechanicznej, która zajmuje się opracowywaniem i tworzeniem narzędzi optycznych, z których następnie korzystają okuliści.

Optyk Poznań i każdy inny zajmuje się m.in. pomocą i doradztwem w wyborze szkieł oraz okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych oraz wytwarzaniem tychże szkieł. Do specjalnej grupy należy optyk dziecięcy, który oprócz wiedzy prezentuje również stosowne podejście do małego klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki interaktywne dla dzieci – jakie warto kupić?
Zabawki interaktywne dla dzieci – jakie warto kupić?
Zabawki interaktywne dla dzieci mogą stanowić okazję do zaskoczenia ich i pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych. Podczas zakupów zabawek zarówno […]
Okulary – niewielki dodatek, który dodaje wiele stylu
Okulary – niewielki dodatek, który dodaje wiele stylu
Wadę wzroku można skorygować poprzez noszenie szkieł kontaktowych, albo okularów. Wiele osób wybiera tą drugą opcję z różnych względów. Są […]
Co pomoże w przetrwaniu w trakcie niespokojnego rejsu?
Co pomoże w przetrwaniu w trakcie niespokojnego rejsu?
Rejs morski to niezapomniana przygoda, ale jednocześnie niezwykle wymagająca podróż. Jak wiadomo pogoda podczas trwania takiego rejsu może być bardzo […]
Ostatnie wpisy