Polecamy

Na czym polegają usługi logistyczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka to nauka o planowaniu, wdrażaniu i kontrolowaniu wydajnego, skutecznego i terminowego przemieszczania towarów z punktu A do punktu B. Obejmuje ona wszystkie aspekty dostarczania produktu lub usługi od dostawcy do klienta i może obejmować spedycję, magazynowanie, zewnętrznych dostawców usług logistycznych (3PL), spedytorów, brokerów celnych, brokerów importowo-eksportowych, firmy pakujące i inne. Udana operacja logistyczna wymaga koordynacji i komunikacji pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami w celu zapewnienia, że towary zostaną wysłane na czas, we właściwe miejsce i po właściwej cenie. Takie usługi świadczy chociażby firma znajdująca się na stronie https://packlab.pl/.

Usługi logistyczne mogą składać się z dowolnego lub wszystkich tych elementów:

Usługi zarządzania łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest rozszerzeniem usług logistycznych, które obejmuje działania związane z zarządzaniem relacjami z dostawcami, klientami i innymi partnerami w celu zapewnienia sprawnej, nieprzerwanej dostawy produktów. Zarządzanie łańcuchem dostaw obejmuje:

Zakupy sterowane przez nabywcę

Obejmuje to identyfikację dostawców surowców i komponentów w oparciu o standardy jakości, cenę i wymagania dotyczące dostaw. Zakupy sterowane przez kupującego mogą również obejmować negocjowanie umów z dostawcami w celu zapewnienia, że spełniają oni wszystkie wymogi regulacyjne dotyczące prowadzenia działalności w danym kraju lub regionie.

Strategie zaopatrzenia

Zespół ds. zaopatrzenia może stosować szereg strategii zaopatrzenia w celu obniżenia kosztów, zwiększenia jakości i poprawy czasu dostawy.

Firma spedycyjna

Firma spedycyjna odbiera paczki z magazynu detalisty, a następnie zabiera je do swojego magazynu w celu posortowania i załadowania na ciężarówki jadące do miejsc dostawy. Firma spedycyjna zatrudnia również pracowników, którzy przeprowadzają kontrole jakości paczek przed ich załadowaniem na ciężarówki jadące do punktów dostawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe prezenty, które przypadną do gustu mężczyźnie
Ciekawe prezenty, które przypadną do gustu mężczyźnie
Szklane podarunki zawsze w modzie Wybór prezentu nigdy nie jest łatwy i wymaga dość intensywnych poszukiwań. Kiedy myślimy o prezencie […]
Firany i żaluzje – jak dopasować je do charakteru wnętrza?
Firany i żaluzje – jak dopasować je do charakteru wnętrza?
Dobierając osłony okienne do określonego pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, które cały proces decyzyjny ułatwią, a później […]
Kolekcjonerskie nasiona marihuany – cechy charakterystyczne
Kolekcjonerskie nasiona marihuany – cechy charakterystyczne
Nasiona marihuany kolekcjonerskiej są bardzo rzadkie i zostały zebrane przez najbardziej znanych hodowców na świecie. Nasiona te są piękną i […]
Ostatnie wpisy