Polecamy

Jakie są oznaki, że klimatyzator się psuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój klimatyzator jest jednym z najważniejszych urządzeń w Twoim domu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój klimatyzator działa prawidłowo, sprawdź te znaki.

Słyszysz dziwne odgłosy

Jeśli słyszysz piszczący lub zgrzytający dźwięk, gdy klimatyzator się włącza, może to być oznaką, że coś jest nie tak z kompresorem. To samo dotyczy odgłosu grzechotania, gdy urządzenie się wyłącza. Te dźwięki często wskazują, że łożyska w sprężarce są bliskie awarii i muszą być natychmiast wymienione lub naprawione.

Nieprzyjemny zapach z urządzenia

Wyczuwasz nietypowy zapach lub smak pochodzący z otworów wentylacyjnych klimatyzacji, gdy jest ona uruchomiona. Jeśli zaczniesz zauważać dziwny zapach dochodzący z otworów wentylacyjnych podczas pracy systemu, może to być oznaką rozwoju pleśni w przewodach lub nawet pleśni na samych przewodach czynnika chłodniczego. 

Termostat nie działa już prawidłowo

Jeśli zauważysz, że Twój termostat ma problemy z dokładnym odczytem temperatury wewnątrz lub na zewnątrz domu, może to oznaczać, że coś jest nie tak z jego okablowaniem lub komponentami wewnątrz, które wymagają wymiany.

Jeśli występuje u Ciebie, któryś z tych problemów to powinieneś sprawdzić serwis klimatyzacji Poznań, jest miastem, gdzie wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie obuwie na przyjęcie w ogrodzie
Eleganckie obuwie na przyjęcie w ogrodzie
Garden party, czyli klasyczne przyjęcie w ogrodzie to jedna z form zabawy, które w ostatnich latach zaczynają cieszyć się coraz […]
Co należy wiedzieć przed zakupem szamba?
Co należy wiedzieć przed zakupem szamba?
Nie każdy dom można przyłączyć do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji potrzebne jest szambo, czyli bezodpływowy i szczelny zbiornik na […]
Jak sprawdzić czy wentylacja w biurze działa efektywnie?
Jak sprawdzić czy wentylacja w biurze działa efektywnie?
Systemy wentylacji powinny działać efektywnie w każdym budynku, a w szczególności w biurze. Jest to miejsce gdzie przebywa dużo osób, […]
Ostatnie wpisy