Polecamy

Za pomocą jakiej farby oznakowuje się przestrzeń publiczną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów farb, które można wykorzystać do oznaczania przestrzeni publicznej. Najczęściej spotykane typy są następujące:

Chalk Paint

Ten rodzaj jest wykonany z węglanu wapnia, co czyni go bardziej trwałym niż kreda. Kamień kredowy może być stosowany w dowolnym kolorze i jest przyjazny dla środowiska.

Oil Based Paint

Ten typ farby powstaje na bazie oleju, ale nie jest toksyczny, gdy wyschnie lub gdy został oczyszczony. Jest on zazwyczaj używany na dużych powierzchniach, takich jak budynki lub drogi, ponieważ nie blaknie tak szybko, jak inne rodzaje farb.

Farby na bazie wody

Ten rodzaj farby jest rozpuszczalny w wodzie i może być zmywany wodą bez uszkodzenia powierzchni pod nim. Farby na bazie oleju wymagają specjalnych środków czyszczących, aby oczyścić je prawidłowo, więc to sprawia, że farby wodne są bardziej wygodne dla konsumentów. Farby na bazie wody są również bardziej trwałe niż farby olejne, więc będą trwać dłużej. 

Farba fluorescencyjna 

Ten rodzaj farby świeci pod czarnym światłem i jest stosowany w znakach, które muszą być widoczne w nocy lub w ciemnych miejscach. Farba fluorescencyjna jest często używana, jako farba drogowa, choćby do znaków bezpieczeństwa i stożków drogowych, ale można ją znaleźć również w innych miejscach. Najczęściej dostępna jest w kolorach żółtym, pomarańczowym i zielonym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie funkcje powinien posiadać dobry sklep internetowy?
Jakie funkcje powinien posiadać dobry sklep internetowy?
Posiadanie własnego sklepu internetowego nie wystarczy do tego, aby odnieść sukces na rynku. Musi być on przede wszystkim atrakcyjny wizualnie […]
Kiedy konieczna jest wizyta u stomatologa?
Kiedy konieczna jest wizyta u stomatologa?
Wizyta u dentysty jest konieczna, gdy ktoś czuje się niekomfortowo lub odczuwa niepokój w związku ze stanem zdrowia jamy ustnej. […]
Czy warto kupować dzieciom książki w języku angielskim?
Czy warto kupować dzieciom książki w języku angielskim?
Rozwój dziecka to proces, od którego zależy właściwie całe jego przyszłe życie. W młodym wieku mózg bardzo szybko przyswaja nowe […]
Ostatnie wpisy