Polecamy

Jak znaleźć dobre wypełnienia kompozytowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypełnienia kompozytowe to uzupełnienia w kolorze zęba, które można stosować w leczeniu wielu problemów stomatologicznych, w tym ubytków i pęknięć.

Materiał ten jest wykonany z połączenia proszku szklanego, żywicy i tworzywa sztucznego. Można go dopasować do odcienia zębów i jest on bardziej trwały niż wypełnienia amalgamatowe (metalowe).

Dlaczego warto zastosować wypełnienia kompozytowe?

Kompozyt jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest trwały i stosunkowo niedrogi. Wypełnienia kompozytowe są zakładane przez dentystę w taki sam sposób jak inne wypełnienia, przy użyciu specjalnych narzędzi, które pomagają zminimalizować uszkodzenia otaczających zębów lub dziąseł podczas zakładania.

Jak wybrać odpowiednie wypełnienia?

Wybierz kompozyty stomatologiczne – e-meditrans.pl, które pasują do koloru Twoich zębów, tak aby wypełnienie płynnie się z nimi łączyło. Dzięki temu Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie. Dobry specjalista z pewnością pomoże Ci dokonać tego wyboru.

Weź pod uwagę zdrowie dziąseł przy wyborze wypełnień kompozytowych. Wypełnienia kompozytowe mają wysoką wytrzymałość i są bardzo trwałe, co oznacza, że dobrze znoszą siły żucia i z czasem pozostają mocno związane z zębem. Mogą one się jednak nie sprawdzić, jeśli cierpisz na choroby dziąseł, ponieważ warunki te mogą z czasem spowodować pęknięcia materiału łączącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Środki higieniczne dla kobiet – które są najbardziej wydajne?
Środki higieniczne dla kobiet – które są najbardziej wydajne?
Higiena podczas miesiączki jest bardzo ważna, zarówno dla komfortu kobiety oraz jako zabezpieczenie przed infekcją. Co stosować podczas okresu? Jakie […]
Jak zrobić zbrojenie fundamentów?
Jak zrobić zbrojenie fundamentów?
Nie od wczoraj wiadomo, że aby dom był solidny, musi mieć solidne fundamenty. Zadaniem ław fundamentowych jest usztywnienie całej konstrukcji […]
Czym się kierować przy wyborze fotelika dla dziecka?
Czym się kierować przy wyborze fotelika dla dziecka?
Fotelik samochodowy dla dziecka to jeden z podstawowych sprzętów, jaki powinni posiadać rodzice. Niestety wielu z nich popełnia duży błąd, […]
Ostatnie wpisy