Polecamy

Czy podeszwa buta ma wpływ na komfort chodzenia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból stóp, a może nawet całych nóg towarzyszy wielu zabieganym osobom. Kobiety w butach na obcasach oraz mężczyźni w eleganckich i szykownych pantoflach nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak codziennie krzywdzą swoje stopy, nosząc niewygodne obuwie. Jest to bardzo szkodliwe zważywszy na fakt, że stopy są podstawą całego ciała i podtrzymują cały układ motoryczny i kostny. Dlatego właśnie dobranie odpowiedniego obuwia jest kluczowe dla zdrowia oraz poczucia komfortu każdego dnia.

Jakość obuwia a komfort chodzenia 

Podeszwa buta pełni w budzie dwie zasadnicze funkcje. Przede wszystkim izoluje stopę od podłoża, co zapewnia wygodę oraz ciepło. Drugą kwestią jest wspomaganie naturalnej amortyzacji, do jakiej zdolny jest układ motoryczny człowieka. Obie te kwestie są kluczowe i warunkują prawidłową pracę całej stopy.

Pierwsza funkcja jest dosyć oczywista i stosunkowo łatwa do spełnienia. Jednak nawet tutaj widać znaczące różnice w zależności od jakości obuwia. Wbrew pozorom zasadą w tej kwestii wcale nie jest grubość podeszwy. Dobrze wyprofilowana, ale cienka podeszwa nierzadko może sprawdzać się znacznie lepiej niż prosta, „drewniana” podeszwa, która w żaden sposób nie jest w stanie dostosować się do kształtu stopy użytkownika. Druga funkcja – amortyzacja – jest szczególnie ważna w przypadku osób, które dużo chodzą. Podeszwa w oryginalnych butach sprawdzonych marek jest w stanie znacznie odciążyć stawy kolanowe.

Okazuje się jednak, że nie tylko buty sportowe są w stanie zapewnić komfort stopie. Często wystarczą zwykłe klapki męskie Crocs, by zapewnić sobie wygodę i zatroszczyć się o swoje stawy. Buty te można kupić m.in. na https://sklep-luz.pl/pol_m_Meskie_Popularne_Buty-Crocs-meskie-1103.html. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Najlepiej sprawdza się niestety metoda prób i błędów, która pozwala znaleźć najlepszą dla siebie miarkę obuwia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
Prywatny kort do świetne miejsce do gry w tenisa zawsze, kiedy ma się na to ochotę. Kort powinien mieć specjalną […]
Czy przedmioty codziennego użytku to dobre miejsce na reklamę?
Czy przedmioty codziennego użytku to dobre miejsce na reklamę?
Reklama nie od dzisiaj jest dźwignią handlu, choć trzeba przyznać, że dzisiaj trzeba szukać naprawdę interesujących rozwiązań, by przyciągnąć kogokolwiek […]
W jakich sytuacjach zdecydować się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?
W jakich sytuacjach zdecydować się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością. Są to rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, a także pozwalające na oszczędności […]
Ostatnie wpisy