Polecamy

Tożsamość marki – dlaczego to takie ważne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tożsamość korporacyjna to zestaw elementów wizualnych, które określają Twoją firmę jako unikalną i rozpoznawalną. Silna tożsamość korporacyjna może pomóc Ci wyróżnić się z tłumu, przyciągnąć nowych klientów, a nawet pomóc Ci ich zatrzymać na dłużej.

Tworząc tożsamość korporacyjną, należy rozważyć, jak wpłynie ona na każdy aspekt działalności firmy, od materiałów marketingowych po obsługę klienta i nie tylko. Na przykład, możesz użyć naklejek z następującej strony: https://naklejkon.pl/blog/wykorzystanie-naklejek-w-identyfikacji-wizualnej-firmy.

Tożsamość marki – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w tworzeniu tożsamości korporacyjnej jest podjęcie decyzji, co chcesz, aby Twoja firma reprezentowała. Będzie to podstawa dla logo i wszystkich innych aspektów wizerunku firmy.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zastanowienie się, co chcesz, aby ludzie myśleli o Twojej firmie, kiedy o niej słyszą lub ją widzą. Zastanów się, jak ludzie mogą Cię postrzegać i poszukaj sposobów, aby wzmocnić te wyobrażenia za pomocą obrazów i słów.

Kiedy już ustalisz, kim jesteś i co chcesz powiedzieć, czas zacząć projektować logo. Możesz zacząć od burzy mózgów z zespołem lub od zbadania istniejących logo. Pamiętaj, że kiedy już zdecydujesz się na jeden kierunek (lub kilka), ważne jest, aby każdy aspekt Twojej marki był spójny, aby klienci wiedzieli dokładnie, z kim mają do czynienia przez cały czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą nadstawki na palety?
Do czego służą nadstawki na palety?
Palety, to inaczej sztywne platformy, które służą do układania różnego rodzaju towarów. Dzięki posiadanym otworom można bez trudu przenosić poszczególne […]
Jakie impregnaty stosować w pielęgnacji obuwia?
Jakie impregnaty stosować w pielęgnacji obuwia?
Impregnacja ma na celu zabezpieczenie powierzchni buta przed wodą oraz czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby je uszkodzić. Regularna i właściwa pielęgnacja […]
Jak utrzymać prawidłowy stan i czystość urządzeń chłodniczych?
Jak utrzymać prawidłowy stan i czystość urządzeń chłodniczych?
Urządzenia chłodnicze są obecnie nieodłącznym elementem wyposażenia nie tylko sklepów spożywczych i magazynów, ale także budynków biurowych. Zwiększająca się z […]
Ostatnie wpisy