Polecamy

Tożsamość marki – dlaczego to takie ważne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tożsamość korporacyjna to zestaw elementów wizualnych, które określają Twoją firmę jako unikalną i rozpoznawalną. Silna tożsamość korporacyjna może pomóc Ci wyróżnić się z tłumu, przyciągnąć nowych klientów, a nawet pomóc Ci ich zatrzymać na dłużej.

Tworząc tożsamość korporacyjną, należy rozważyć, jak wpłynie ona na każdy aspekt działalności firmy, od materiałów marketingowych po obsługę klienta i nie tylko. Na przykład, możesz użyć naklejek z następującej strony: https://naklejkon.pl/blog/wykorzystanie-naklejek-w-identyfikacji-wizualnej-firmy.

Tożsamość marki – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w tworzeniu tożsamości korporacyjnej jest podjęcie decyzji, co chcesz, aby Twoja firma reprezentowała. Będzie to podstawa dla logo i wszystkich innych aspektów wizerunku firmy.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zastanowienie się, co chcesz, aby ludzie myśleli o Twojej firmie, kiedy o niej słyszą lub ją widzą. Zastanów się, jak ludzie mogą Cię postrzegać i poszukaj sposobów, aby wzmocnić te wyobrażenia za pomocą obrazów i słów.

Kiedy już ustalisz, kim jesteś i co chcesz powiedzieć, czas zacząć projektować logo. Możesz zacząć od burzy mózgów z zespołem lub od zbadania istniejących logo. Pamiętaj, że kiedy już zdecydujesz się na jeden kierunek (lub kilka), ważne jest, aby każdy aspekt Twojej marki był spójny, aby klienci wiedzieli dokładnie, z kim mają do czynienia przez cały czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować przyczepę do rodzaju auta?
Jak dopasować przyczepę do rodzaju auta?
Kupno przyczepy samochodowej może przysporzyć sporo problemów, ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tych konstrukcji, które nie zawsze pasują […]
Rodzaje oferowanych lodówek 
Rodzaje oferowanych lodówek 
Choć wydaje nam się zazwyczaj, że lodówki występują w jednej uniwersalnej formie, to jednak sprawa wygląda zgoła inaczej. Wśród oferowanych […]
Części samochodowe – wymienić samemu czy zlecić mechanikowi
Części samochodowe – wymienić samemu czy zlecić mechanikowi
Nie tylko w używanych samochodach, ale nawet w tych względnie nowych czasami coś się zepsuje. Wtedy najczęściej musimy wymienić daną […]
Ostatnie wpisy