Polecamy
Styl prowansalski – czym się charakteryzuje i jak go osiągnąć?
Dom

Styl prowansalski – czym się charakteryzuje i jak go osiągnąć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl prowansalski cieszy się sympatią od dziesięcioleci. Jest to bardzo specyficzna estetyka, na którą ogromny wpływ miał region Prowansji we Francji. Cechuje go prostota, naturalność i autentyczność, a także nacisk na komfort i funkcjonalność.

Styl prowansalski charakteryzuje się zazwyczaj poprzez:

Jasne kolory

Pastelowe kolory, takie jak różowy, żółty i niebieski są powszechne, ponieważ dobrze się uzupełniają. Jaśniejsze odcienie, takie jak biały lub kremowy, mogą być również używane jako akcenty w pomieszczeniach z ciemniejszymi ścianami lub meblami.

Rustykalne materiały

Styl prowansalski charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamienne lub ceglane ściany. Meble powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub rattan. Ławki prowansalskie czy stoły w tym stylu powinny mieć ciężkie nogami i proporcje, które dadzą wrażenie masywności lub ciężkości.

Tkaniny i wzory

Paski są koniecznością dla tego stylu! Można je znaleźć między innymi na zasłonach, pościeli i poduszkach. Popularne są również kwiatowe nadruki (zwłaszcza na obrusach i serwetkach).

Pamiętaj, że wzory w stylu prowansalskim powinny być odważniejsze niż zwykle, aby stworzyć przyciągający uwagę wygląd.

Swobodna elegancja

Prowansalski design jest często kojarzony ze swobodną, ale elegancką estetyką, która odzwierciedla styl życia zarówno jego twórców i użytkowników.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą nadstawki na palety?
Do czego służą nadstawki na palety?
Palety, to inaczej sztywne platformy, które służą do układania różnego rodzaju towarów. Dzięki posiadanym otworom można bez trudu przenosić poszczególne […]
Jak reklamy Amazon ads i marketing afiliacyjny zmieniają reklamę?
Jak reklamy Amazon ads i marketing afiliacyjny zmieniają reklamę?
Reklamy Amazon Ads i marketing afiliacyjny zmieniły sposób, w jaki reklamodawcy mogą się reklamować. Jest to dobrodziejstwo zarówno dla marketerów, […]
W jaki sposób można polepszyć działanie układu wydechowego?
W jaki sposób można polepszyć działanie układu wydechowego?
Układ wydechowy jest bardzo ważny dla każdego silnika spalinowego. Umożliwia zebranie gazów ze wszystkich cylindrów w jedno miejsce, a następnie […]
Ostatnie wpisy