Polecamy

Narzędzia akumulatorowe – gdzie mają zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie wszędzie mamy dostęp do prądu sieciowego. Jednak pomimo powyższego problemu, chętnie korzystamy z elektronarzędzi, ponieważ znacznie ułatwiają nam pracę. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie urządzeń napędzanych energią zgromadzoną w akumulatorze. Jak działają tego typu narzędzia i gdzie się ich używa?

Wygoda przede wszystkim

Jeśli posiadamy osiedlowy garaż na samochód, w którym nie ma jednak dostępu do elektryczności, wcale nie musimy rezygnować choćby z używania wiertarki. Możemy kupić taką, która zasilana jest z baterii. Urządzenia takie potrafią być na tyle mocne, że bez problemu przewiercą się nawet przez bardzo twardą stal. Podobnie wygląda to w przypadku wkrętarek, kluczy udarowych i tym podobnych.

Można powiedzieć, że jest to niemalże obowiązkowe wyposażenie każdego garażu domowego majsterkowicza. Gdy skończymy pracę, wystarczy odczepić od elektronarzędzi baterie i zanieść je ze sobą do mieszkania, gdzie można naładować je ponownie prądem z gniazdka.

Nie tylko w garażu

Elektronarzędzia mogą się nam przydać nie tylko podczas napraw samochodu czy innych prac warsztatowych. Znajdą zastosowanie również w ogrodzie. Nie lubimy przycinać żywopłotu ręcznie, a do najbliższego gniazdka jest bardzo daleko, bądź w ogóle nie posiadamy prądu w danym miejscu, na przykład na działce? Żaden problem.

Rozwiązaniem będą nożyce akumulatorowe, które są równie wydajne i mocne jak te, które zasilamy prądem elektrycznym z gniazdka sieciowego. Wystarczy tylko mieć ze sobą zapas naładowanych w domu baterii. Ze specjalnych akumulatorowych nożyc np. tego typu http://safetech.net.pl/produkty-kategoria/nozyce/ korzystają również strażacy podczas interwencji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Safetech.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki i odzież z upcyclingu – sposób na bycie eko
Dodatki i odzież z upcyclingu – sposób na bycie eko
Ubrania, dodatki, akcesoria są sposobem na wyrażanie siebie i zaprezentowanie się w dobrym świetle. Wiadome jest, że ludzie oceniani są […]
Nietypowe ozdoby świąteczne do domu
Nietypowe ozdoby świąteczne do domu
Boże Narodzenie to czas w roku, kiedy dekorujemy nasze domy kolorowymi światłami, wieńcami i innymi świątecznymi dekoracjami. Jest to również […]
Jak wybrać odpowiedni wózek dla niemowlaka?
Jak wybrać odpowiedni wózek dla niemowlaka?
Wózki z możliwością dopasowania do pory roku Poszukiwania odpowiedniego wózka dla niemowlaka warto zacząć od przyjrzenia się kilku istotnym czynnikom, […]
Ostatnie wpisy