Polecamy

Narzędzia akumulatorowe – gdzie mają zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie wszędzie mamy dostęp do prądu sieciowego. Jednak pomimo powyższego problemu, chętnie korzystamy z elektronarzędzi, ponieważ znacznie ułatwiają nam pracę. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie urządzeń napędzanych energią zgromadzoną w akumulatorze. Jak działają tego typu narzędzia i gdzie się ich używa?

Wygoda przede wszystkim

Jeśli posiadamy osiedlowy garaż na samochód, w którym nie ma jednak dostępu do elektryczności, wcale nie musimy rezygnować choćby z używania wiertarki. Możemy kupić taką, która zasilana jest z baterii. Urządzenia takie potrafią być na tyle mocne, że bez problemu przewiercą się nawet przez bardzo twardą stal. Podobnie wygląda to w przypadku wkrętarek, kluczy udarowych i tym podobnych.

Można powiedzieć, że jest to niemalże obowiązkowe wyposażenie każdego garażu domowego majsterkowicza. Gdy skończymy pracę, wystarczy odczepić od elektronarzędzi baterie i zanieść je ze sobą do mieszkania, gdzie można naładować je ponownie prądem z gniazdka.

Nie tylko w garażu

Elektronarzędzia mogą się nam przydać nie tylko podczas napraw samochodu czy innych prac warsztatowych. Znajdą zastosowanie również w ogrodzie. Nie lubimy przycinać żywopłotu ręcznie, a do najbliższego gniazdka jest bardzo daleko, bądź w ogóle nie posiadamy prądu w danym miejscu, na przykład na działce? Żaden problem.

Rozwiązaniem będą nożyce akumulatorowe, które są równie wydajne i mocne jak te, które zasilamy prądem elektrycznym z gniazdka sieciowego. Wystarczy tylko mieć ze sobą zapas naładowanych w domu baterii. Ze specjalnych akumulatorowych nożyc np. tego typu http://safetech.net.pl/produkty-kategoria/nozyce/ korzystają również strażacy podczas interwencji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Safetech.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampy wiszące – szklane czy metalowe?
Lampy wiszące – szklane czy metalowe?
Chyba nikt nie wyobraża sobie dowolnego pokoju, bez zamontowania w nim odpowiedniego oświetlenia. Dzięki rozwojowi technologii, dziś lampy wiszące spełniają […]
Dlaczego kadry i płace to nierozłączny element każdej działalności?
Dlaczego kadry i płace to nierozłączny element każdej działalności?
Kadry i płace są nieodłącznym elementem każdej działalności, niezależnie od jej wielkości czy branży. Właściwe zarządzanie personelem i wynagrodzeniami jest […]
Jaki prezent kupić dziewczynie na święta?
Jaki prezent kupić dziewczynie na święta?
Święta to czas obdarowywania. Jeśli jednak nadal nie masz pomysłu, co kupić swojej dziewczynie, to mamy całą gamę pomysłów na […]
Ostatnie wpisy