Polecamy

Roboty i maszyny – gdzie powszechnie są one stosowane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że wiele osób martwi się o przyszłość swoich miejsc pracy. Skoro maszyny mogą wykonywać pracę, którą wykonują ludzie, co pozostaje nam do zrobienia?

Prawdą jest, że automatyzacja zastąpiła już wiele miejsc pracy, jednak nadal istnieje wiele zawodów, w których potrzebni są ludzcy pracownicy.

Jak dotąd roboty znalazły zastosowanie w różnych branżach, w tym:

Opieka zdrowotna

Roboty mogą pomagać lekarzom, wykonując takie zadania jak podawanie leków czy odczytywanie ciśnienia krwi. Roboty mają również możliwość przeprowadzania operacji na pacjentach bez ingerencji człowieka.

Handel detaliczny

Kiedy klient podchodzi do automatycznego kiosku lub kasy w sklepie detalicznym, może zeskanować przedmioty i zapłacić za nie bez konieczności interakcji z inną osobą. Maszyna będzie w stanie odpowiedzieć na większość pytań dotyczących sprzedawanych produktów.

Produkcja

Roboty takie jak ze strony https://ds-technic.com/robotyka/ pomagają producentom zmaksymalizować wydajność, pracując obok ludzkich pracowników na liniach montażowych, upewniając się, że wszystkie produkty są skonstruowane prawidłowo i w porządku. Pomagają również zmniejszyć liczbę błędów poprzez wykonywanie powtarzalnych zadań w kółko bez popełniania błędów lub utraty koncentracji.

Rolnictwo

Rolnicy od lat używają dronów do monitorowania upraw i zwierząt gospodarskich bez konieczności opuszczania swoich domów lub pól. Naukowcy opracowują obecnie autonomiczne ciągniki, które mogą działać samodzielnie, podczas gdy rolnicy wykonują inne prace ręczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób sprawdzić jakość wyrobów budowlanych?
W jaki sposób sprawdzić jakość wyrobów budowlanych?
wytrzymałość budynku. Przed zakupem konkretnych materiałów trzeba dokładnie sprawdzić, czy posiadają one niezbędne certyfikaty oraz atesty. Dzięki temu mamy gwarancję, […]
Kostka brukowa – jak samodzielnie ją ułożyć?
Kostka brukowa – jak samodzielnie ją ułożyć?
Układanie kostki brukowej jest łatwe, o ile przestrzega się odpowiednich kroków i wie, jak to zrobić. W tym artykule pokażemy […]
Jak ubiegać się o odszkodowanie po szkodzie komunikacyjnej?
Jak ubiegać się o odszkodowanie po szkodzie komunikacyjnej?
Wiele wypadków Każdego roku setki tysięcy ludzi doznaje obrażeń w wypadkach samochodowych. W większości przypadków, wypadek nie był z ich […]
Ostatnie wpisy