Polecamy

Roboty i maszyny – gdzie powszechnie są one stosowane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że wiele osób martwi się o przyszłość swoich miejsc pracy. Skoro maszyny mogą wykonywać pracę, którą wykonują ludzie, co pozostaje nam do zrobienia?

Prawdą jest, że automatyzacja zastąpiła już wiele miejsc pracy, jednak nadal istnieje wiele zawodów, w których potrzebni są ludzcy pracownicy.

Jak dotąd roboty znalazły zastosowanie w różnych branżach, w tym:

Opieka zdrowotna

Roboty mogą pomagać lekarzom, wykonując takie zadania jak podawanie leków czy odczytywanie ciśnienia krwi. Roboty mają również możliwość przeprowadzania operacji na pacjentach bez ingerencji człowieka.

Handel detaliczny

Kiedy klient podchodzi do automatycznego kiosku lub kasy w sklepie detalicznym, może zeskanować przedmioty i zapłacić za nie bez konieczności interakcji z inną osobą. Maszyna będzie w stanie odpowiedzieć na większość pytań dotyczących sprzedawanych produktów.

Produkcja

Roboty takie jak ze strony https://ds-technic.com/robotyka/ pomagają producentom zmaksymalizować wydajność, pracując obok ludzkich pracowników na liniach montażowych, upewniając się, że wszystkie produkty są skonstruowane prawidłowo i w porządku. Pomagają również zmniejszyć liczbę błędów poprzez wykonywanie powtarzalnych zadań w kółko bez popełniania błędów lub utraty koncentracji.

Rolnictwo

Rolnicy od lat używają dronów do monitorowania upraw i zwierząt gospodarskich bez konieczności opuszczania swoich domów lub pól. Naukowcy opracowują obecnie autonomiczne ciągniki, które mogą działać samodzielnie, podczas gdy rolnicy wykonują inne prace ręczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie elementy są szczególnie ważne przy organizowaniu ślubu?
Jakie elementy są szczególnie ważne przy organizowaniu ślubu?
Jeśli bierzesz ślub, istnieje wiele elementów, które należy rozważyć i zaplanować z wyprzedzeniem. Zaproszenia ślubne Jest to jeden z najważniejszych […]
Jakie elementy mogą się przyczynić do zwiększenia atrakcyjności witryny sklepowej?
Jakie elementy mogą się przyczynić do zwiększenia atrakcyjności witryny sklepowej?
Nie ulega wątpliwości, że w podejmowaniu decyzji o zakupie danej rzeczy ogromną rolę odgrywa nasz wzrok. Niektórzy mawiają nawet, że […]
Jakie kosmetyki mogą skutecznie poprawić wygląd naszej skóry?
Jakie kosmetyki mogą skutecznie poprawić wygląd naszej skóry?
Skóra spełnia wiele istotnych funkcji, takich jak ochrona przed obrażeniami mechanicznymi i wysoką temperaturą, czy też szkodliwym dla organizmu promieniowaniem. […]
Ostatnie wpisy