Polecamy

Podróże w czasach pandemii – o czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia przewróciła życie podróżników do góry nogami. Szczególnie sytuacja ta uderzyła w osoby, które dosyć często poruszały się w ramach wolnego ruchu granicznego strefy Schengen. Dzisiaj każde państwo ma własne warunki wjazdu, które najczęściej opierają się na aktualnym certyfikacie szczepień lub negatywnym wyniku testu. Jeżeli już ktoś się jednak zdecyduje na podróż i spełni odpowiednie warunki, nie może zapomnieć o kilku najważniejszych rzeczach.

Obowiązkowe produkty na czas pandemii

W zasadzie codziennością stało się już noszenie maseczek w sklepach czy instytucjach publicznych. Przecież jeszcze niedawno każdy był zobowiązany nosić je również na dworze. Całe szczęście, powoli restrykcje się zmieniają i życie staje się łatwiejsze. Nie można sobie jednak pozwolić na pozostawienie ochrony ust i nosa w domu. Szczególnie że zagraniczne sklepy oczekują dużo większych pieniędzy za te produkty. Maski wielokrotnego użytku, wysokiej jakości można kupić nawet przez Internet, chociażby w serwisie: https://www.apetytnaswiat.pl/kategoria-produktu/maseczki/.

Inną przydatną rzeczą mogą okazać się rękawiczki ochronne. Najlepiej zabrać ze sobą kilka par na wypadek ewentualnego ich przedarcia. Na dalekie podróże przyda się też zapas środków higieny o działaniu odkażającym, ponieważ teraz coraz częściej myje się ręce, czy to przy użyciu mydła i wody, czy specjalnych żeli przeznaczonych do tego celu. Kolejną kwestią, którą warto uwzględnić w przypadku wyjazdu organizowanego samodzielnie, to wykupienie specjalnego, krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie. Można tego dokonać zarówno na miejscu, jak i jeszcze w Polsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty dla fanów historii
Prezenty dla fanów historii
Co roku przed  świętami oraz przy okazji urodzin czy imienin naszych najbliższych mamy jeden powtarzający się problem. Co kupić na […]
Czy warto zainwestować w łóżko drewniane?
Czy warto zainwestować w łóżko drewniane?
Wybór mebli do mieszkania jest dla większości osób bardzo przyjemnym zajęciem, choć niekiedy różnorodność konstrukcji dostępnych na rynku może przyprawiać […]
Dobrej jakości skórzane akcesoria dla kobiet i mężczyzn
Dobrej jakości skórzane akcesoria dla kobiet i mężczyzn
Dla kobiety ważne jest, aby czuć się ze sobą dobrze. Składa się na to wiele czynników. Nie można zaprzeczyć, że […]
Ostatnie wpisy