Polecamy

Czy warto odwiedzić Holandię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to mały kraj, ale ma wiele do zaoferowania. To piękne miejsce z dużą ilością kultury, dobrego jedzenia i wspaniałych zabytków. Jeśli szukasz alternatywy dla zwykłych europejskich miejsc, to Holandia może być właśnie tym, czego szukasz.

Holendrzy znani są ze swojej gościnności i życzliwości wobec przyjezdnych. Nawet jeśli mówią w swoim własnym języku zwanym Nederlands lub holenderskim, są zwykle bardzo szczęśliwi, aby pomóc zagranicznym turystom, którzy nie mówią dużo po holendersku lub angielsku.

Co ma do zaoferowania Holandia?

Holandia ma jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Europie. Holenderski krajobraz obejmuje faliste wzgórza, kanały i rzeki. Ale jest to również dom dla ponad 3 milionów ludzi, którzy mieszkają w miastach takich jak Amsterdam i Rotterdam.

Holandia jest zamieszkiwana od czasów prehistorycznych, co oznacza, że jest tu mnóstwo historii do odkrycia! Znajdziesz tu dziesiątki zamków, katedr i innych historycznych miejsc w całym kraju – w tym Muzeum Garncarstwa Delft Blue, którego początki sięgają 1652 roku; Ogrody Keukenhof (największy ogród kwiatowy na świecie); Miasto Miniatur Madurodam; Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w Amsterdamie.

Jak możesz się dostać do Holandii?

Najpopularniejszym sposobem dotarcia do Holandii jest samolot. Amsterdamskie lotnisko Schiphol jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie, obsługującym ponad 80 milionów pasażerów rocznie. Możesz również wybrać podróż busem z większości miast w Polsce, np. http://www.dagmas.pl/busy,do,holandii,koszalin.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak walczyć z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi?
Jak walczyć z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi?
Prawidłowe odżywianie to jeden z kluczowych elementów, mających bezpośredni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wiele osób nie do końca […]
W jakich miejscach publicznych należy postawić flagę narodową?
W jakich miejscach publicznych należy postawić flagę narodową?
Eksponowanie flagi nie jest sprawą oczywistą. Nieumiejętne posługiwanie się flagami np. narodowymi może być karalne. Nad prawidłowym rozmieszczeniem flagi czuwa […]
Drewno klejone – do czego jest wykorzystywane?
Drewno klejone – do czego jest wykorzystywane?
Drewno klejone jest bardzo popularnym materiałem konstrukcyjnym. Powstaje ono na skutek sklejenia wielu warstw drewnianych desek, które nazywane są lamelami. […]
Ostatnie wpisy