Polecamy

Jakimi sposobami można poprawić komunikację i obieg dokumentów w organizacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komunikacja jest kluczową częścią każdego biznesu, ale nadążanie za różnymi kanałami i metodami komunikacji może być wyzwaniem. Na przykład wiele firm zatrudnia obecnie pracowników, którzy pracują zdalnie lub w różnych miejscach, co utrudnia wszystkim bycie na tej samej stronie przez cały czas.

Jeśli chcesz poprawić komunikację i przepływ pracy w swojej organizacji, oto kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić:

Obieg dokumentów

Stwórz dokument, który zawiera ważne informacje na temat polityki i procedur firmy. Pomoże to upewnić się, że wszyscy prawidłowo ich przestrzegają.

Narzędzia online i aplikacje

Użyj narzędzi online, takich jak Basecamp lub Slack, aby upewnić się, że każdy ma dostęp do ważnych informacji 24/7 – nawet jeśli nie jest w biurze w tym samym czasie, co inni członkowie Twojego zespołu. Aplikacje i narzędzia te nie ograniczają się wyłącznie do tego, ale mogą też wesprzeć obieg dokumentów np. w postaci takiego rozwiązania na rynku jak https://www.systeo.pl/obieg-faktur.

Szablony e-maili

Ustaw szablony e-maili dla typowych sytuacji, aby ludzie nie musieli pisać e-maili od zera za każdym razem, gdy pojawia się dana sytuacja (np. wysyłanie faktury). Pozwoli to zaoszczędzić czas i wysiłek wszystkim zaangażowanym!

Odprawy i spotkania (tygodniowe lub miesięczne)

Upewnij się, że są regularne check-iny, gdzie ludzie mogą omówić pomysły lub obawy, które mogą mieć na temat projektów lub procesów w swoich zespołach lub działach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Regały metalowe – w jakich miejscach się przydadzą?
Regały metalowe – w jakich miejscach się przydadzą?
Regały metalowe to znane rozwiązania, jakie sprawdzą się w wielu miejscach. To wytrzymałe i solidne meble, na jakich ustawiać można […]
Komfortowa torebka na ramię – z jakich modeli możemy wybierać?
Komfortowa torebka na ramię – z jakich modeli możemy wybierać?
Torebka na ramię to nieodłączny atrybut każdej aktywnej kobiety. Musi być stylowa i nie za duża, ale równocześnie musi pomieścić […]
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu?
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu?
Ostatecznym etapem powstawania domu jest z reguł układanie posadzek, a także wykańczanie ścian, szczególnie w łazience i kuchni, czyli dwóch […]
Ostatnie wpisy