Polecamy

Jakie buty przydadzą się sportowcowi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwestia odzieży dla sportowców jest często pojawiającym się tematem, bowiem wymaga dużego rozeznania i odpowiedniego przemyślenia wyboru. Jednym z kluczowych elementów są buty, więc na co patrzeć w ich przypadku?

Jakie powinno być obuwie sportowe?

Przede wszystkim należy się zastanowić, jakie ogólne cechy powinno mieć dobre obuwie do sportu. Musi być oczywiście wygodne i umożliwiać dobre wyczucie, lecz jednocześnie ważny jest aspekt dbania o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Buty zapewniają bowiem to, że wstrząsy są łagodzone i nie obciąża się przez to zanadto naszych stawów. Pozwala także unikać pechowych kontuzji, takich jak choćby podkręcenie kostki czy stawu skokowego.

Powinno być zatem nie tylko komfortowe dla użytkownika, ale też zapewniać mu ochronę przed urazami charakterystycznymi dla danej dyscypliny. Wreszcie przy aktywnościach fizycznych jesteśmy narażeni na większe pocenie, więc musi także łatwo przepuszczać powietrze, by stopy mogły „oddychać”.

Dopasowane do podłoża

Jednym z najważniejszych aspektów względem obuwia sportowego jest ich podeszwa, która musi być dopasowana do podłoża na którym odbywa się rozgrywka. Na boiska trawiaste przydadzą się zatem korki męskie Adidas, które zapewnią stabilność na nierównym podłożu.

Z kolei do sportów pod dachem niezbędne będą halówki męskie, gwarantujące większą przyczepność i nie uszkodzą przy okazji sztucznej powierzchni. Specyficzne obuwie wykorzystuje się także w tenisie, szczególnie na kortach ziemnych – musi wtedy umożliwiać ślizganie się na mączce, lecz jednocześnie dbać o stabilność i usztywniać stopę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki wpływ mają pompy próżniowe na system klimatyzacyjny?
Jaki wpływ mają pompy próżniowe na system klimatyzacyjny?
System klimatyzacji to układ, o którego prawidłowym działaniu decydują przede wszystkim składające się niego urządzenia. Chodzi głównie o klimatyzator, który […]
Zbiornik przeciwpożarowy – co może nam zapewnić?
Zbiornik przeciwpożarowy – co może nam zapewnić?
W bardzo wielu zakładach przemysłowych, magazynach cieczy i gazów istnieje ryzyko wystąpienia pożaru, który może doszczętnie zniszczyć cały dorobek firmy. […]
Dlaczego postawienie prawidłowej diagnozy jest tak istotne?
Dlaczego postawienie prawidłowej diagnozy jest tak istotne?
Z każdym rokiem coraz więcej osób narzeka na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Przyczyną najczęściej jest nadwaga i siedzący tryb życia. […]
Ostatnie wpisy