Polecamy

Jakie buty przydadzą się sportowcowi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwestia odzieży dla sportowców jest często pojawiającym się tematem, bowiem wymaga dużego rozeznania i odpowiedniego przemyślenia wyboru. Jednym z kluczowych elementów są buty, więc na co patrzeć w ich przypadku?

Jakie powinno być obuwie sportowe?

Przede wszystkim należy się zastanowić, jakie ogólne cechy powinno mieć dobre obuwie do sportu. Musi być oczywiście wygodne i umożliwiać dobre wyczucie, lecz jednocześnie ważny jest aspekt dbania o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Buty zapewniają bowiem to, że wstrząsy są łagodzone i nie obciąża się przez to zanadto naszych stawów. Pozwala także unikać pechowych kontuzji, takich jak choćby podkręcenie kostki czy stawu skokowego.

Powinno być zatem nie tylko komfortowe dla użytkownika, ale też zapewniać mu ochronę przed urazami charakterystycznymi dla danej dyscypliny. Wreszcie przy aktywnościach fizycznych jesteśmy narażeni na większe pocenie, więc musi także łatwo przepuszczać powietrze, by stopy mogły „oddychać”.

Dopasowane do podłoża

Jednym z najważniejszych aspektów względem obuwia sportowego jest ich podeszwa, która musi być dopasowana do podłoża na którym odbywa się rozgrywka. Na boiska trawiaste przydadzą się zatem korki męskie Adidas, które zapewnią stabilność na nierównym podłożu.

Z kolei do sportów pod dachem niezbędne będą halówki męskie, gwarantujące większą przyczepność i nie uszkodzą przy okazji sztucznej powierzchni. Specyficzne obuwie wykorzystuje się także w tenisie, szczególnie na kortach ziemnych – musi wtedy umożliwiać ślizganie się na mączce, lecz jednocześnie dbać o stabilność i usztywniać stopę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać prawidłowo blanta?
Jak wykonać prawidłowo blanta?
W naszym kraju nie maleje liczba osób, które regularnie palą blanty. Są to ręcznie skręcane papierosy wypełnione samym suszem lub […]
Co ubrać na imprezę?
Co ubrać na imprezę?
Wyjście na imprezę jest zazwyczaj niemałą atrakcją, szczególnie dla kobiet. Godziny przygotowań i wymyślania kreacji mogą spędzać sen z powiek. […]
Jakie kroki podjąć, aby rozpocząć własną hodowlę zwierząt?
Jakie kroki podjąć, aby rozpocząć własną hodowlę zwierząt?
Hodowla zwierząt a w szczególności świń nie jest łatwym zadaniem. Budynki muszą odpowiadać wysokim standardom unijnym, a trzoda musi mieć […]
Ostatnie wpisy