Polecamy

Dlaczego świeca żarowa jest tak ważnym elementem każdego pojazdu z silnikiem Diesla?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel samochodu z silnikiem Diesla, który choć w niewielkim stopniu interesuje się techniką motoryzacyjną zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w jego układzie odgrywają świece żarowe. Ich metamorfoza jest znaczna, ponieważ na przestrzeni lat poszerzył się ich zakres funkcji. Wciąż jednak mogą ulegać poważnym awariom, jaką może być ich urwanie. Konieczna jest wtedy profesjonalna wymiana, a ofertę tego rodzaju znajdziemy na stronie internetowej http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/.

Dawniej i dziś

Jeszcze jakiś czas temu świece żarowe służyły tylko do podgrzania komory spalania do temperatury pozwalającej na samoczynny zapłon mieszanki, czego konsekwencją był rozruch silnika. Współczesne ich modele posiadają osłoniętą izolacją spiralki, znajdują się bezpośrednio w komorze spalania silnika z wtryskiem bezpośrednim, połączone często z czujnikami ciśnienia i osiągające wysoką temperaturę, sięgająca nawet 1350 stopni Celsjusza w zaledwie 2–3 sekundy. Nowsze modele grzeją do chwili uzyskania pożądanej temperatury pracy silnika, czasami też w trakcie jazdy. Ma to swoje odzwierciedlenie w zużyciu paliwa, redukcji emisji substancji szkodliwych, jak i przekłada sią na trwałość układu oczyszczania spalin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczeństwo w biurach – co musisz posiadać?
Bezpieczeństwo w biurach – co musisz posiadać?
Bezpieczeństwo w pracy to dla wielu firm najwyższy priorytet. Ale jakie są najlepsze sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i Twojej […]
Narzędzia akumulatorowe – gdzie mają zastosowanie?
Narzędzia akumulatorowe – gdzie mają zastosowanie?
Nie wszędzie mamy dostęp do prądu sieciowego. Jednak pomimo powyższego problemu, chętnie korzystamy z elektronarzędzi, ponieważ znacznie ułatwiają nam pracę. […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Ostatnie wpisy