Polecamy

Jaki ubiór może się przydać podczas biegania w chłodniejsze dni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą, odzież do biegania w niskich temperaturach może być Twoim najlepszym przyjacielem. Twoje ciało musi mieć określoną temperaturę, aby biegać wydajnie i komfortowo, dlatego ważne jest odpowiednie ułożenie warstw. Oto kilka wskazówek dotyczących ubierania się do biegania zimą:

Warstwuj swoje ubrania

Zacznij od lekkiej warstwy podstawowej wykonanej z materiału syntetycznego lub wełny merynosów. Następnie dodaj warstwę środkową, która zatrzymuje powietrze między włóknami – pomyśl o polarze lub innych materiałach syntetycznych. Jeśli wychodzisz w szczególnie zimny dzień, dodaj kolejną warstwę izolacyjną z polaru, puchu lub nawet wodoodpornego materiału. Nieraz wystarczy nawet dobre bluzy dresowe do biegania, które można znaleźć za pośrednictwem witryny https://www.runshop.pl/bluzy-do-biegania,c3.html.

Zainwestuj w dobre skarpety

Skarpety to często pomijany element ubioru, jeśli chodzi o bieganie zimą. Są one jednak tak samo ważne jak każdy inny element garderoby, ponieważ pomagają utrzymać stopy suche, ciepłe i wolne od pęcherzy! Szukaj skarpet wykonanych z materiałów syntetycznych, które odprowadzają wilgoć.

Wybierz odpowiednie obuwie

W miesiącach zimowych, kiedy temperatury spadają poniżej zera, najlepiej wybrać buty z wodoodporną warstwą zewnętrzną. Pomoże to utrzymać stopy w cieple i suchości, jednocześnie zapobiegając ich nadmiernemu wychłodzeniu.

Nie zapomnij o odzieży wierzchniej

Twoja odzież wierzchnia powinna być na tyle oddychająca, aby nie zatrzymywała zbyt wiele ciepła, gdy poruszasz się w szybkim tempie – w przeciwnym razie skończysz z przegrzaniem podczas biegu. Szukaj kurtek z zamkami błyskawicznymi, które pozwalają na odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie krzesła będą prezentować się stylowo?
Gdzie krzesła będą prezentować się stylowo?
Krzesła stanowią niepozorny, ale ważny element aranżacji wystroju naszego mieszkania. Powinny być one dobrane wedle naszego gustu, ale przede wszystkim […]
Samochód używany – dobry pomysł na swoje pierwsze auto
Samochód używany – dobry pomysł na swoje pierwsze auto
Corocznie znaczna liczba młodych ludzi kończy kursy samochodowe i zdobywa prawo jazdy. Są to mało doświadczeni kierowcy, którzy nabierają wprawy […]
Na co zwrócić uwagę planując przestrzeń w naszej nowej kuchni?
Na co zwrócić uwagę planując przestrzeń w naszej nowej kuchni?
Przystępując do urządzania lub remontowania kuchni, przede wszystkim myślimy o szafkach i sprzęcie AGD. W żadnym gospodarstwie domowym nie może […]
Ostatnie wpisy