Polecamy

Jaki ubiór może się przydać podczas biegania w chłodniejsze dni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą, odzież do biegania w niskich temperaturach może być Twoim najlepszym przyjacielem. Twoje ciało musi mieć określoną temperaturę, aby biegać wydajnie i komfortowo, dlatego ważne jest odpowiednie ułożenie warstw. Oto kilka wskazówek dotyczących ubierania się do biegania zimą:

Warstwuj swoje ubrania

Zacznij od lekkiej warstwy podstawowej wykonanej z materiału syntetycznego lub wełny merynosów. Następnie dodaj warstwę środkową, która zatrzymuje powietrze między włóknami – pomyśl o polarze lub innych materiałach syntetycznych. Jeśli wychodzisz w szczególnie zimny dzień, dodaj kolejną warstwę izolacyjną z polaru, puchu lub nawet wodoodpornego materiału. Nieraz wystarczy nawet dobre bluzy dresowe do biegania, które można znaleźć za pośrednictwem witryny https://www.runshop.pl/bluzy-do-biegania,c3.html.

Zainwestuj w dobre skarpety

Skarpety to często pomijany element ubioru, jeśli chodzi o bieganie zimą. Są one jednak tak samo ważne jak każdy inny element garderoby, ponieważ pomagają utrzymać stopy suche, ciepłe i wolne od pęcherzy! Szukaj skarpet wykonanych z materiałów syntetycznych, które odprowadzają wilgoć.

Wybierz odpowiednie obuwie

W miesiącach zimowych, kiedy temperatury spadają poniżej zera, najlepiej wybrać buty z wodoodporną warstwą zewnętrzną. Pomoże to utrzymać stopy w cieple i suchości, jednocześnie zapobiegając ich nadmiernemu wychłodzeniu.

Nie zapomnij o odzieży wierzchniej

Twoja odzież wierzchnia powinna być na tyle oddychająca, aby nie zatrzymywała zbyt wiele ciepła, gdy poruszasz się w szybkim tempie – w przeciwnym razie skończysz z przegrzaniem podczas biegu. Szukaj kurtek z zamkami błyskawicznymi, które pozwalają na odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakość kosmetyków – czy wpływa na naszą skórę?
Jakość kosmetyków – czy wpływa na naszą skórę?
Piękna, zdrowo wyglądająca skóra to nie tylko efekt dobrych genów. Najczęściej jest to zasługa stosowania odpowiednich kosmetyków. Regularne wykonywanie zabiegów […]
Czy dieta pudełkowa się opłaca?
Czy dieta pudełkowa się opłaca?
Dieta pudełkowa, nazywana często także cateringową, jest ostatnimi czasy jednym z najmodniejszych sposobów na stracenie zbędnych kilogramów. Jest idealna dla […]
Popularne modele adidasa
Popularne modele adidasa
Wśród miłośników butów, potocznie zwanych sneakerheadami, panuje dość powszechne uznanie dla marki Adidas. Jej niecodzienne, ale bardzo futurystyczne i przemyślane […]
Ostatnie wpisy