Polecamy

Gdzie warto pojechać na kajaki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele ciekawych sposobów na aktywne spędzenie czasu nad wodą w okresie letnim. Jednym z nich jest spływ kajakiem po wybranej rzece, będący nie tylko świetną rozrywką, ale również dający możliwość zwiedzania okolicy. Osoby bardziej doświadczone mogą z powodzeniem zdecydować się na indywidualną wyprawę, natomiast amatorzy powinni uczestniczyć w spływach zorganizowanych (dla kilku lub kilkunastu osób). Jeśli w najbliższym czasie zamierzamy się wybrać na kajaki Kaszuby są regionem, w którym znajduje się wiele rzek idealnie nadających się do tego celu. 

Najpopularniejsze trasy w naszym kraju

Jedno- oraz wielodniowe spływy kajakowe można zorganizować w niemal każdym zakątku Polski, w tym m.in. w okolicach Warszawy oraz Łodzi. W tym przypadku polecane rzeki to przede wszystkim Rawka, Pilica oraz Bzura. Ich ogromną zaletą jest to, że posiadają urozmaiconą linię brzegową z licznymi skarpami i piaszczystymi brzegami, przypominającymi w niektórych miejscach plaże. Poza tym umożliwiają podziwianie dzikiego i w pełni naturalnego krajobrazu, co dodatkowo podnosi atrakcyjność spływu.

Dużym powodzeniem cieszą się również spływy Krutynią płynącą przez teren Mazur (niezwykle malowniczy szlak) oraz Czarną Hańczą mającą swój początek w jeziorze Wigry na Mazurach. Ponadto warto zainteresować się kilkoma rzekami zlokalizowanymi na Kaszubach. Jeśli to właśnie w tym miejscu chcemy zorganizować spływ kajakowy Wda, Pilica, Brda i Słupia to rzeki wręcz wymarzone do tego celu, ponieważ są stosunkowo bezpieczne, ale jednocześnie zapewniają optymalną dawkę adrenaliny. Inne powszechnie polecane rzeki to m.in. Drawa płynąca między lasami i łąkami, Rospuda (Puszcza Augustowska), Bug (Lubelszczyzna) Wieprz oraz Tanew (Roztocze).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści zdrowotne ma dieta bezglutenowa?
Jakie korzyści zdrowotne ma dieta bezglutenowa?
Diety bezglutenowe stały się bardziej popularne w ostatnich latach, ponieważ więcej osób ma zdiagnozowaną celiakię i wrażliwość na gluten. Chociaż […]
Jakie akcesoria ogrodowe kupić przed wakacjami?
Jakie akcesoria ogrodowe kupić przed wakacjami?
Właściciele ogrodów z niecierpliwością oczekują nadejścia cieplejszych miesięcy. Choć zima dłuży się w nieskończoność, można w tym czasie zaplanować zmiany […]
Sukienka, która podkreśli walory Twojej sylwetki
Sukienka, która podkreśli walory Twojej sylwetki
Żaden strój nie jest tak kobiecy, jak sukienka. Dobrze dobrana podkreśli walory i urodę każdej z pań, a po dobraniu […]
Ostatnie wpisy