Polecamy

Instalacja igłofiltrowa – gdzie, kiedy i w jakim celu stosowana?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtr igiełkowy to rodzaj filtra, który służy do oddzielania cząstek stałych od cieczy w procesie filtracji. Najczęstszym zastosowaniem tego filtra są układy paliwowe w samochodach.

Gdzie i w jakim celu?

Filtry igłowe są instalowane w przewodzie paliwowym i służą do eliminacji cząstek brudu i kurzu z paliwa, zanim dotrze ono do silnika. Są one również używane do filtrowania wody ze zbiorników oleju napędowego, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci do silnika.

Elementy filtracyjne wykonane są ze stali nierdzewnej lub materiałów ceramicznych. Popularne typy filtrów mają kształt cylindryczny o średnicy wewnętrznej 80 mm i długości 1000 mm. Filtry https://hamer.pl/wynajem-pomp-oraz-systemow-iglofiltrowych/ igłowe mogą być instalowane w celu:

– usunięcia pył z gazu ziemnego (metanu) przed wprowadzeniem go do rurociągu;

– W celu usunięcia pyłu z płynnych produktów naftowych przed podaniem ich do rurociągu;

– W celu usunięcia pyłu z powietrza przed podaniem go do rurociągu;

– oczyszczania węglowodorów gazowych lub płynnych po ich wydobyciu ze zbiorników.

Dlaczego w kanalizacji?

Instalacja znajduje swoje miejsce również w zakładach wodociągowych w celu poprawy jakości wody przed jej odprowadzeniem do rzek i jezior. Głównym celem instalacji igłofiltrów jest usunięcie ze ścieków zawiesin. Wielkość tych cząstek waha się od 0,005 do 5 mm. Ogólnym celem igłofiltrów jest usunięcie ze ścieków cząstek zawieszonych, do których należą glina, muł, glony i inne substancje organiczne. Cząstki te są oddzielone według średnicy, przy czym większe cząstki przechodzą przez filtr, natomiast mniejsze są zatrzymywane na powierzchni filtra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne akcesoria do smakowitych deserów
Niezbędne akcesoria do smakowitych deserów
W przygotowaniu estetycznie wyglądających i jednocześnie smacznych deserów warto zdać się na akcesoria ułatwiające cały ten proces. Gotowanie i pieczenie […]
Jak wyglądać pięknie na ważnej imprezie?
Jak wyglądać pięknie na ważnej imprezie?
Zadbane i pięknie wyglądające paznokcie bez wątpienia są wizytówką każdej kobiety, a jeśli wyróżniają się one modnym i oryginalnym lakierem, […]
Zastosowanie i działanie pił taśmowych
Zastosowanie i działanie pił taśmowych
Każdy z nas mniej więcej orientuje się, jak wygląda i do czego służy piła tarczowa. Jeśli zaś chodzi o piły […]
Ostatnie wpisy