Polecamy

W jakie elektroniczne gadżety możemy wyposażyć nasz samochód?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele rzeczy, w które możemy wyposażyć nasze samochody. Niektóre z nich są praktyczne i przydatne, a inne to tylko nice-to-haves. Oto lista elektronicznych gadżetów, które przydadzą się w każdym samochodzie:

Dashcam

To najlepszy sposób na nagranie tego, co dzieje się na drodze i zabezpieczenie się przed ewentualnymi wypadkami. Świetnie nadaje się również do celów obserwacyjnych, jeśli obawiasz się, że Twój samochód zostanie skradziony lub uszkodzony przez kogoś innego.

Lokalizator GPS

To urządzenie pozwala na śledzenie lokalizacji pojazdu poprzez jego system GPS. Możesz również użyć go do włączenia geofencing, dzięki czemu otrzymasz alert, jeśli ktoś poruszy Twój samochód z wyznaczonego miejsca.

Samochodowy system alarmowy/zdalne uruchamianie/ bezkluczykowy dostęp/zdalny zamek

Te funkcje bezpieczeństwa pomagają zniechęcić złodziei do kradzieży pojazdu lub włamania się do niego, gdy jest on zaparkowany bez nadzoru przez dłuższy czas (np. przed centrum handlowym). Dobrym przykładem mogą być bezkluczykowe systemy zapłonu, które umożliwiają kierowcom zdalne uruchamianie pojazdów za pomocą bezprzewodowego pilota, zamiast ręcznego wkładania kluczyka do stacyjki, jak ma to miejsce w tradycyjnych samochodach (co ułatwia złodziejom kradzież kluczyków innych osób).

Bluetooth

Jest to kolejny świetny gadżet dla każdego właściciela samochodu, ponieważ pozwala na podłączenie telefonu lub odtwarzacza muzyki do samochodowego systemu rozrywki, dzięki czemu możesz słuchać swoich ulubionych utworów podczas podróży.

Osoby zainteresowane różnymi akcesoriami samochodowymi, mogą z powodzeniem przejrzeć asortyment znajdujący się na stronie https://sklep.avt.pl/category/akcesoria-samochodowe i odnaleźć urządzenie, które spełni nasze potrzeby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie materiały można grawerować?
Jakie materiały można grawerować?
Grawerowanie to technika powszechnie wykorzystywana w szeroko rozumianym przemyśle. Jest jedną z najstarszych metod zdobienia artystycznego i wymaga zawsze wykorzystania […]
Jakich materiałów możemy użyć do budowy tarasu?
Jakich materiałów możemy użyć do budowy tarasu?
Taras to świetny sposób na przedłużenie domu i zwiększenie jego wartości. Jednak budowa takiego tarasu może być bardzo kosztowna, dlatego […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Ostatnie wpisy