Polecamy

Czym możemy pokryć ścianę w łazience?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o pokrycie ściany łazienki. Najbardziej popularne wybory to winyl, ceramika i farba. Wszystkie te materiały są łatwe do czyszczenia, trwałe i występują w szerokiej gamie kolorów i stylów.

Winyl

Winylowe pokrycia ścienne mogą być nakładane bezpośrednio na ścianę lub zawieszane jako tapeta. Są niedrogie i łatwe w instalacji, ale nie są bardzo trwałe i często wymagają profesjonalnej instalacji, jeśli chcesz, aby wyglądały dobrze.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach i mogą być układane w dowolny wzór, który chcesz. Są łatwe do czyszczenia i trwałe, ale wymagają fugi – która może poplamić się z czasem – między każdą płytką, co utrudnia ich dobre czyszczenie między każdą linią fugi.

Mozaika

Mozaiki są wykonane z małych kawałków szkła lub kamienia, które są ułożone we wzór na ścianie, aby stworzyć obraz. Mozaiki do łazienki mogą być osadzone w fugach lub zaprawie, lub po prostu przyklejone do samej powierzchni ściany. Są one dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, i mogą być stosowane na każdej powierzchni, która jest wystarczająco gładka, aby dobrze się trzymały – w tym na płytkach ceramicznych.

Farba

Farba jest jednym z najbardziej popularnych wyborów do pokrycia ścian w łazience, ponieważ jest niedroga, łatwa do zastosowania i usunięcia, elastyczna (można go zmienić, kiedy chcesz), trwała (trwa przez lata), nadający się do recyklingu (jeśli zdecydujesz później, że nie lubisz danego koloru) i wysoce konfigurowalna (można pomalować swoje ściany dowolny kolor). Istnieją jednak pewne minusy: Farba zazwyczaj wymaga kilku warstw aby pomalowana ściana wyglądała dobrze.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można polepszyć działanie układu wydechowego?
W jaki sposób można polepszyć działanie układu wydechowego?
Układ wydechowy jest bardzo ważny dla każdego silnika spalinowego. Umożliwia zebranie gazów ze wszystkich cylindrów w jedno miejsce, a następnie […]
Jak wygląda filtrowanie powietrza w zakładach przemysłowych?
Jak wygląda filtrowanie powietrza w zakładach przemysłowych?
Filtracja powietrza jest niezwykle ważnym elementem zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy. To właśnie tam produkowana jest […]
Dlaczego opakowania styropianowe sprawdzają się w roli pojemników na jedzenie?
Dlaczego opakowania styropianowe sprawdzają się w roli pojemników na jedzenie?
Jedzenie zabierane na wynos z restauracji pakowane jest najczęściej w wykonane ze styropianu pojemniki. Takie jednorazowe opakowania są przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy