Polecamy

Czym możemy pokryć ścianę w łazience?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o pokrycie ściany łazienki. Najbardziej popularne wybory to winyl, ceramika i farba. Wszystkie te materiały są łatwe do czyszczenia, trwałe i występują w szerokiej gamie kolorów i stylów.

Winyl

Winylowe pokrycia ścienne mogą być nakładane bezpośrednio na ścianę lub zawieszane jako tapeta. Są niedrogie i łatwe w instalacji, ale nie są bardzo trwałe i często wymagają profesjonalnej instalacji, jeśli chcesz, aby wyglądały dobrze.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach i mogą być układane w dowolny wzór, który chcesz. Są łatwe do czyszczenia i trwałe, ale wymagają fugi – która może poplamić się z czasem – między każdą płytką, co utrudnia ich dobre czyszczenie między każdą linią fugi.

Mozaika

Mozaiki są wykonane z małych kawałków szkła lub kamienia, które są ułożone we wzór na ścianie, aby stworzyć obraz. Mozaiki do łazienki mogą być osadzone w fugach lub zaprawie, lub po prostu przyklejone do samej powierzchni ściany. Są one dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, i mogą być stosowane na każdej powierzchni, która jest wystarczająco gładka, aby dobrze się trzymały – w tym na płytkach ceramicznych.

Farba

Farba jest jednym z najbardziej popularnych wyborów do pokrycia ścian w łazience, ponieważ jest niedroga, łatwa do zastosowania i usunięcia, elastyczna (można go zmienić, kiedy chcesz), trwała (trwa przez lata), nadający się do recyklingu (jeśli zdecydujesz później, że nie lubisz danego koloru) i wysoce konfigurowalna (można pomalować swoje ściany dowolny kolor). Istnieją jednak pewne minusy: Farba zazwyczaj wymaga kilku warstw aby pomalowana ściana wyglądała dobrze.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?
Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?
Wizyta u dentysty może być dla wielu osób niekomfortowym procesem. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i pozytywnemu nastawieniu przekonasz się, że […]
Zawód – tłumacz
Zawód – tłumacz
Ówcześnie rynek pracy przesycony jest różnymi formami zawodów – faktem jest jednak, że zawodem, który nigdy nie wyjdzie z tak […]
Jakie wyposażenie warto nabyć w ramach wyposażenia gabinetu?
Jakie wyposażenie warto nabyć w ramach wyposażenia gabinetu?
Aranżacja wnętrz odgrywa wielką rolę w życiu każdego człowieka. Ten stan dotyczy nie tylko prywatnej sfery, ale również tej zawodowej. […]
Ostatnie wpisy