Polecamy

Co jest takiego magicznego w naklejkach, że zawsze zdobywają naszą uwagę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki już wcześniej były bardzo kreatywne, obecnie są kreatywne i atrakcyjniejsze, przez nowe metody druku. Ludzie uwielbiają ozdabiać naklejkami swoje auta, rowery, czy też laptopy. Naklejki stały się tak popularne w dzisiejszych czasach, choćby dlatego, że pozwalają nam wyrazić nas samych i ukazać naszą kreatywność.

Co sprawia, że naklejki są tak wyjątkowe?

Kiedy myślisz naklejki serwisowe, co przychodzi Ci do głowy? Dla większości ludzi ich pierwsza myśl to prawdopodobnie jakaś dziecinna rzecz jak zbieranie naklejek w książkach lub umieszczanie ich na pudełkach na lunch jako dzieci.

Ale dorośli również uwielbiają zbierać naklejki – nawet jeśli się do tego nie przyznają! Niektórzy ludzie mają nawet całe kolekcje naklejek, które dumnie eksponują na swojej własności (a czasem nawet płacą za nie duże pieniądze). Mają wartość sentymentalną, kolekcjonerską, czasami kojarzą się ze wspomnieniami, trudno więc nie przyznać, że są po prostu super!

Szukając głębiej…

Odpowiedź leży również w psychologii. Naklejki serwisowe są jedną z najbardziej popularnych form skupiania uwagi, ponieważ dają nam poczucie kontroli nad naszym środowiskiem oraz możliwość oznaczania go – możemy utożsamiać oklejone przedmioty z pewnymi zadaniami, które musimy wykonać, a skupiając uwagę na naklejce np. pobudzamy nasz wyobraźnię, lub wzmagamy produktywność.

Co przemawia za ich atrakcyjnością?

1) Mogą reprezentować dosłownie wszystko,

2) ich jakość i trwałość jest na naprawdę wysokim poziomie,

3) mogą reprezentować nasze ulubione filmy, zespoły, gry, czy też konkretne postacie z popkultury,

4) mogą być kosztowne i kolekcjonerskie, ale również pospolite i niedrogie,

5) nie ma takiej rzeczy, której nie mogłaby reprezentować naklejka, przez co zawsze zdobędziemy takie, które oddają nasz charakter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne modele adidasa
Popularne modele adidasa
Wśród miłośników butów, potocznie zwanych sneakerheadami, panuje dość powszechne uznanie dla marki Adidas. Jej niecodzienne, ale bardzo futurystyczne i przemyślane […]
Jak szybko poradzić sobie z awarią?
Jak szybko poradzić sobie z awarią?
Planowanie procesu produkcji jest niezbędne do tego, aby móc w pełni wykorzystać potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa. Dodatkowo wówczas dochodzi do maksymalnego […]
Proces wzmacniania metali – jak to się robi?
Proces wzmacniania metali – jak to się robi?
Metale to bez wątpienia jedne z najlepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji rozmaitych dóbr. Wynika to przede wszystkim z ich wytrzymałości, […]
Ostatnie wpisy