Polecamy

W jakim ubraniu najlepiej jest wykonywać ćwiczenia z jogi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joga jest relaksującym i medytacyjnym doświadczeniem. Można ją uprawiać wszędzie, od parków po salon. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać kształt i złagodzić stres.

Pozy jogi są często wykonywane na boso lub w skarpetkach, ale jeśli wychodzisz z domu na trening, możesz chcieć mieć pod ręką jakieś ubranie, które jest bardziej odpowiednie niż codzienny sprzęt do ćwiczeń.

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na ubrania do jogi – upewnij się tylko, że są wygodne i wystarczająco luźne, by nie ograniczać ruchów i nie ocierać się o skórę podczas praktyki.

Kilka podstawowych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej odzieży

a) Noś coś, co jest wystarczająco łatwe do poruszania się. Lekkie spodnie i niezbyt obcisłe topy pozwalają na maksymalną elastyczność podczas wykonywania pozycji jogi. Żywe kolory są również zalecane, ponieważ mogą pomóc utrzymać motywację podczas treningu.

b) Wybieraj tkaniny, które odprowadzają wilgoć z ciała, abyś pozostał suchy podczas całej sesji (szczególnie ważne podczas gorącej jogi). Materiały takie jak mieszanka bawełny z lycrą lub mieszanka poliestru ze spandexem są doskonałym wyborem do tego typu treningu, ponieważ pomagają regulować temperaturę ciała poprzez odprowadzanie potu z dala od skóry. 

c) Szukaj ubrań, które są oddychające, co pozwala na przepływ powietrza przez materiał. Pomoże to zapobiec przegrzaniu i poceniu się podczas praktyki. To będzie szczególnie ważne dokonując wyboru właściwej koszulki do jogi.

d) Wybieraj tkaniny, które są lekkie, ale nie prześwitujące, abyś nie musiał się martwić o bycie samoświadomym podczas uprawiania jogi w miejscach publicznych lub wokół innych ludzi na zajęciach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając oprawki?
Na co zwrócić uwagę wybierając oprawki?
Schorzenia wzroku dotyczą dużej części społeczeństwa. Dla tych osób istotne znaczenie mają zatem właściwie dopasowane okulary. W tym przypadku poza […]
Silniki elektryczne i ich zastosowanie w przemyśle
Silniki elektryczne i ich zastosowanie w przemyśle
Silniki elektryczne są wykorzystywane w przemyśle do różnych celów. Rodzaj potrzebnego silnika zależy od zadania, jakie ma wykonać, czy ma […]
Jak dopasować przyczepę do rodzaju auta?
Jak dopasować przyczepę do rodzaju auta?
Kupno przyczepy samochodowej może przysporzyć sporo problemów, ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tych konstrukcji, które nie zawsze pasują […]
Ostatnie wpisy