Polecamy

W jakim ubraniu najlepiej jest wykonywać ćwiczenia z jogi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joga jest relaksującym i medytacyjnym doświadczeniem. Można ją uprawiać wszędzie, od parków po salon. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać kształt i złagodzić stres.

Pozy jogi są często wykonywane na boso lub w skarpetkach, ale jeśli wychodzisz z domu na trening, możesz chcieć mieć pod ręką jakieś ubranie, które jest bardziej odpowiednie niż codzienny sprzęt do ćwiczeń.

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na ubrania do jogi – upewnij się tylko, że są wygodne i wystarczająco luźne, by nie ograniczać ruchów i nie ocierać się o skórę podczas praktyki.

Kilka podstawowych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej odzieży

a) Noś coś, co jest wystarczająco łatwe do poruszania się. Lekkie spodnie i niezbyt obcisłe topy pozwalają na maksymalną elastyczność podczas wykonywania pozycji jogi. Żywe kolory są również zalecane, ponieważ mogą pomóc utrzymać motywację podczas treningu.

b) Wybieraj tkaniny, które odprowadzają wilgoć z ciała, abyś pozostał suchy podczas całej sesji (szczególnie ważne podczas gorącej jogi). Materiały takie jak mieszanka bawełny z lycrą lub mieszanka poliestru ze spandexem są doskonałym wyborem do tego typu treningu, ponieważ pomagają regulować temperaturę ciała poprzez odprowadzanie potu z dala od skóry. 

c) Szukaj ubrań, które są oddychające, co pozwala na przepływ powietrza przez materiał. Pomoże to zapobiec przegrzaniu i poceniu się podczas praktyki. To będzie szczególnie ważne dokonując wyboru właściwej koszulki do jogi.

d) Wybieraj tkaniny, które są lekkie, ale nie prześwitujące, abyś nie musiał się martwić o bycie samoświadomym podczas uprawiania jogi w miejscach publicznych lub wokół innych ludzi na zajęciach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Opaski zaciskowe – gdzie się je używa?
Opaski zaciskowe – gdzie się je używa?
Opaski zaciskowe są to specjalne opaski, które są stosowane w przemyśle. Pierwsze opaski zaciskowe pojawiły się w latach 50-tych XX […]
Jak produkuje się koszulki z nadrukiem?
Jak produkuje się koszulki z nadrukiem?
Koszulki z nadrukiem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Są stosunkowo tanie w zakupie, a dzięki nowym technologiom można na […]
Prezent ślubny – co warto wziąć pod uwagę?
Prezent ślubny – co warto wziąć pod uwagę?
Uroczystość ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Tym samym najczęściej parze młodej towarzyszy rodzina, przyjaciela, a także bliscy […]
Ostatnie wpisy