Eksponowanie flagi nie jest sprawą oczywistą. Nieumiejętne posługiwanie się flagami np. narodowymi może być karalne. Nad prawidłowym rozmieszczeniem flagi czuwa wiele instytucji m.in. NIK (Naczelna Izba Kontroli). Zasady, które określa podmiot można z powodzeniem odnieść do miejsc wywieszania flag narodowych.
W trakcie ważnych uroczystości państwowych flaga jest nieodłącznym elementem wystroju wnętrza. Stanowi tło w trakcie ważnych przemówień. Flagi do stosowania wewnętrznego nazywamy potocznie gabinetowymi. Do chorągiewki musi zostać dołączony stojak. W takiej formie prezentują się one najlepiej – chociażby na biurku urzędnika państwowego. Profesjonalne flagi, dostępne na stronie https://graffiti-print.pl/flagi-gabinetowe/ mogą być umieszczone na podwójnym, potrójnym lub pojedynczym stojaku. Protokół flagowy nakazuje, by stojaki były identycznej wysokości. Zasada ta tyczy się flag różnych narodowości.
Są to flagi towarzyszące uroczystościom plenerowym. Flagi wewnętrzne odnajdziemy na budynkach użyteczności publicznej. Często stanowią ozdobę przed siedzibami dyplomacji lub urzędów. Zasady stosowane do flag są zmienne. W przypadku ważnych uroczystości narodowych flaga musi zostać wywieszona do godziny 8.00, a ściągnięta o zachodzie słońca. Jeśli dana rocznica wypada przeddzień wolny od pracy flaga może wisieć przez kilka dni. Istnieje także swoisty system informacyjny związany z flagami. Jeżeli znajduje się ona na może być rodzajem informacji o pobycie głowy państwa w siedzibie. Flaga spuszczona na maszcie jest informacją o braku prezydenta w rezydencji. Kiedy głowa państwa przyjedzie do pałacu, flaga powinna zostać podniesiona.