Polecamy

Czy za opóźniony lot można uzyskać odszkodowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opóźniony lot to duży kłopot, z którym spotkał się prawie każdy. Bardzo często wiąże się to z dużymi problemami, zwłaszcza w przypadkach, gdy w jego wyniku nie udało się dotrzeć na czas na inny lot lub ważne spotkanie. Pasażerowie, których dotknął ten problem mogą ubiegać się o wypłatę odszkodowania. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób się o nie starać oraz jak przebiega proces jego wypłaty.

Jak starać się o odszkodowanie za opóźniony lot?

Odszkodowanie należy się pasażerowi w momencie, gdy jego lot opóźniony był o co najmniej 3 godziny. Za opóźnienie natomiast rozumie się dotarcie do miejsca docelowego później niż planowano, ponieważ jeśli nawet start był opóźniony, ale podczas lotu czas ten został nadrobiony- odszkodowanie nie jest należne.

Rekompensata pieniężna należy się również w sytuacji, gdy lot został odwołany i nie odbył się, a także, gdy linia lotnicza odmówiła wejścia na pokład. Trzeba jednak pamiętać, że odszkodowania przysługują, gdy lot odbywał się na terenie Unii Europejskiej oraz gdy miejsce wylotu lub przylotu znajduje się na jej terenie. Wysokość odszkodowania zależy natomiast od odległości między portem wylotu, a lotniskiem docelowym. Maksymalna kwota, o jaką można się starać wynosi natomiast 600 euro.

Samodzielnie ubieganie się o rekompensatę od linii lotniczych może być bardzo problematyczne. Z tego względu świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firm, takich jak AirCompensa, które specjalizują się w świadczeniu pomocy swoim klientom w odzyskiwaniu należnych odszkodowań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobrej jakości skórzane akcesoria dla kobiet i mężczyzn
Dobrej jakości skórzane akcesoria dla kobiet i mężczyzn
Dla kobiety ważne jest, aby czuć się ze sobą dobrze. Składa się na to wiele czynników. Nie można zaprzeczyć, że […]
Jak pielęgnować rośliny doniczkowe?
Jak pielęgnować rośliny doniczkowe?
W swoim domu możemy hodować w zasadzie niezliczoną liczbę różnych roślin doniczkowych. Jest to o tyle istotne, że doskonale ożywiają […]
Jaki wpływ na ryby ma rozmiar akwarium?
Jaki wpływ na ryby ma rozmiar akwarium?
Hodowanie ryb w domu było bardzo popularne w latach dziewięćdziesiątych, a obecnie obserwuje się powrót do tego hobby. Często akwarium […]
Ostatnie wpisy