Polecamy
Designerskie meble – do jakich wnętrz pasują i jakie mają zalety?
Dom

Designerskie meble – do jakich wnętrz pasują i jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Designerskie meble kojarzą się ze stylem nowoczesnym. Mają jednak o wiele szersze zastosowanie i pasują do przeróżnych aranżacji. Począwszy od surowych wnętrz industrialnych, przez kolorowy eklektyzm, aż po stonowany i ciepły w odbiorze styl klasyczny. Uniwersalny charakter mebli designerskich to ich największa zaleta. Poza tym wyróżnia je funkcjonalność oraz dopracowanie w nawet najmniejszych szczególe.

Prostota i funkcjonalność mebli designerskich

Choć rzucają się w oczy i stanowią oryginalny dodatek do aranżacji, meble designerskie wyróżniają się prostym charakterem. Nie posiadają zdobień i wzorów. Ich powierzchnia jest gładka, często błyszcząca. Przyjmują raczej geometryczne kształty oraz są wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych. Meble w intensywnych barwach stanowią charakterystyczny element aranżacji, te stonowane pozostają bardziej uniwersalne w zastosowaniu. W przypadku mebli designerskich w parze z prostotą idzie funkcjonalność. Wśród takiego wyposażenia próżno szukać przedmiotów o wyłącznie estetycznych walorach. Meble są ciekawie wykonane, ale zarazem praktyczne. A nawet wielofunkcyjne, co widać na przykładzie rozkładanych stołów, łóżek połączonych z półkami na książki czy stolików pełniących zarazem rolę schowka na gazety.

W designerskim salonie

Proste designerskie meble sprawdzają się w całym domu, z ich pomocą da się też wyposażać biuro. Dzięki nim każda przestrzeń stanie się jedyna w swoim rodzaju. Zwłaszcza gdy podczas aranżacji wykorzysta się własne pomysły, zamiast kopiować gotowe rozwiązania z katalogów. Wizytówką domu czy mieszkania jest salon i to jego wyposażeniu poświęca się najwięcej czasu. Warto skorzystać tu z takich mebli designerskich, jak sofa, stolik kawowy czy proste lampy podłogowe. To podstawowe elementy wyposażenia, do których można dołączyć nietypową komodę, zrobioną z połączenia drewna i tworzyw sztucznych. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzają się też surowe materiały, jak chociażby beton.

Wykonanie z niego szafy czy komody byłoby trudne, ale można je pokryć laminatem imitującym betonową powierzchnię. Zwolennicy tradycyjnego podejścia do aranżowania wnętrz nie powinni rezygnować z designerskich mebli. W stylu klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim także znajdzie się dla nich miejsce. Ze względu na swój uniwersalny, prosty charakter łatwo je dopasować do już posiadanego wyposażenia. We współczesnych salonach odchodzi się od wykorzystywania zestawów mebli na rzecz dowolnego łączenia elementów z różnych kolekcji. To szansa na stworzenie aranżacji, dopasowanej do własnych potrzeb i odpowiadającej indywidualnej koncepcji domowników.

Funkcjonalna i estetyczna kuchnia

W designerskiej kuchni nie zabraknie nowoczesnego stołu. Może on jednak przybierać różne formy, począwszy od prostych mebli w stonowanej kolorystyce, aż po kuchenne wyspy o nienaturalnych kształtach. Bezwzględnym warunkiem urządzania takiego wnętrza pozostaje ergonomia. Kuchnia może wyglądać bardzo oryginalnie, ale zgodnie z zasadami designu musi sprzyjać wykonywaniu codziennych obowiązków. Najlepiej gdy będzie łatwa do utrzymania w czystości i wypełniona błyszczącymi materiałami. W nowoczesnych kuchniach dominuje biel, którą spotyka się zarówno na ścianach czy podłogach, jak i w wyposażeniu. Białe designerskie meble warto uzupełnić kilkoma wyrazistymi akcentami. W kąciku przeznaczonym dla dzieci lub stworzonym do odpoczynku przyda się fotel o intensywnej barwie, dostępny na stronie https://pufy.pl/fotele/48-74847-fotel-maxi.html. Dobrym pomysłem na przełamanie kolorystycznej monotonii jest skorzystanie z szarych blatów lub designerskiego stołu. Modele z drewnianymi wstawkami ocieplą wnętrze, dodając mu domowego charakteru.

Design w młodzieżowej wersji

Kojarzone z nowoczesnością meble designerskie, są najchętniej wybierane przez młodych ludzi. Kolorowe wyposażenie o prostej formie jest idealne do pierwszego mieszkania. Sprawdza się w loftach, a nawet w kawalerkach o ograniczonym metrażu. Designerskie meble przekonują do siebie także nastolatków, lubiących nieszablonowe rozwiązania. Już w okresie wczesnego dzieciństwa warto otaczać pociechę oryginalnym, wielofunkcyjnym wyposażeniem. Wpływa pozytywnie na rozwój kreatywności dziecka oraz buduje ciekawszy, bardziej kolorowy świat. Myśląc o dziecięcej pufie piłką jak najbardziej można się inspirować. Miękki mebel stworzy warunki do odpoczynku, czytania lektury czy wygodnego surfowania po sieci. Nie zajmuje wiele miejsca, ale ożywi wnętrze i wprowadzi do niego więcej optymizmu. Dzieci i młodzież uwielbiają takie nietypowe rozwiązania aranżacyjne, dopasowane do zainteresowań najmłodszych członków rodziny.

Salon, kuchnia czy pokój dziecka to zaledwie kilka przykładów wnętrz, w których sprawdzają się meble designerskie. Ten typ wyposażenia ma znacznie szersze zastosowanie. Modele o lekkiej konstrukcji przydadzą się w wąskim holu czy małej łazience. Te nieco cięższe pasują do tradycyjnej sypialni oraz klasycznie urządzonego gabinetu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich potraw dodawać olej z pestek dyni?
Do jakich potraw dodawać olej z pestek dyni?
O zaletach oleju z pestek dyni – czyli dlaczego został okrzyknięty „zielonym złotem”? Olej z pestek dyni jest bardzo ceniony […]
Szczególne potrzeby firmy
Szczególne potrzeby firmy
Przewozy towarzyszą ludziom od wieków. Chociaż intensywnie rozwijają się w wielu aspektach, najpopularniejszy nadal jest transport lądowy. Firmy spedycyjne nastawiają […]
Podłoga do domu – na jaki materiał warto postawić
Podłoga do domu – na jaki materiał warto postawić
Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wystroju mieszkania, który decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Jest to również stały element wystroju, […]
Ostatnie wpisy