Polecamy

W jaki sposób możemy zaaranżować nasz ogród?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz sposobu, aby Twój ogród wyglądał dobrze, możesz rozważyć aranżację. Układanie to świetny sposób na zaprezentowanie swoich roślin i kwiatów, zwłaszcza jeśli są w różnych kolorach i rozmiarach.

Oto kilka wskazówek dotyczących aranżacji ogrodu:

Układaj według kolorów

Jednym z najłatwiejszych sposobów aranżacji ogrodu jest kolorystyka. Grupuj rośliny o podobnych kolorach, aby uzyskać spójny wygląd. Pomocne jest również umieszczenie wielu rodzajów kwiatów w jednym miejscu, aby można je było połączyć z innymi roślinami lub uprawami, które również mają podobne kolory. Na przykład, jeśli masz wiele fioletowych kwiatów, możesz je połączyć z niebieskimi lub białymi.

Grupuj podobne rośliny

Możesz również pogrupować podobne rośliny w różnych częściach ogrodu lub podwórka. Jeśli w pobliżu rośnie kilka rodzajów drzew, warto je zgrupować, aby z daleka lub z bliska tworzyły jeden duży efekt, dobrze nadadzą się do tego obrzeża ogrodowe. Ułatwi to również ludziom, którzy przechodzą przez dany obszar, zobaczenie, gdzie każde drzewo zaczyna się i kończy, więc nie zgubią się po drodze.

Stwórz punkt centralny

Punkty centralne są bardzo ważne w tworzeniu pięknego ogrodu. Punkt centralny to coś, co przyciąga Twoją uwagę, gdy na to patrzysz, a może to być wszystko, od posągu do niezwykłej rośliny. Punkt centralny działa dobrze, gdy jest umieszczony w środku ogrodu. Dobrym pomysłem jest stworzenie ścieżki, która prowadzi od głównego wejścia na podwórko lub do domu do tego punktu centralnego, aby ludzie wiedzieli, gdzie on jest i w jakim kierunku powinni patrzeć, kiedy tam dotrą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozwód za porozumieniem stron – jakie ma zalety to rozwiązanie?
Rozwód za porozumieniem stron – jakie ma zalety to rozwiązanie?
W każdym związku zdarzają się wzloty i upadki. Jeśli Ty i Twój małżonek jesteście razem już od jakiegoś czasu i […]
Jakie skarpetki kupować dzieciom?
Jakie skarpetki kupować dzieciom?
Dzieci każdego dnia podejmują kolejne wyzwania, dzięki którym mają okazję lepiej poznawać świat. Zabawa, bieganie, sporty – każda z tych […]
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?
Pierwsze spotkanie z lekarzem psychiatrą nierzadko wiąże się z niepokojem i stresem, które mogą wynikać z braku wiedzy o tym, […]
Ostatnie wpisy