Polecamy
Taras drewniany a kompozytowy – czy są różnice?
Dom

Taras drewniany a kompozytowy – czy są różnice?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd i konserwacja

Osoby planujące budowę tarasu mogą wyłożyć go drewnem lub nowoczesnym materiałem kompozytowym. Warto przyjrzeć się bliżej obu materiałom, aby przekonać się, jakie są między nimi różnice. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, zdecydowaną palmę pierwszeństwa dzierży drewno. Zdjęcia takich realizacji można zobaczyć na https://www.ideagarden.pl/tarasy-drewniane-i-kompozytowe-zdjecia?kategoria=tarasy-drewniane&material_d[]=thermodrewno. Naturalny wygląd i niepowtarzalna faktura to cechy, za które warto zapłacić wysoką cenę. Deski kompozytowe, mimo że mają swych zwolenników są mniej efektowne.

W przypadku tego rodzaju produktów istotnym problemem jest też blaknięcie koloru wskutek działania promieniowania UV. Różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami dotyczą także konserwacji. Żeby drewniany taras cały czas wyglądał efektownie i był odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, musi być regularnie konserwowany. Choć konserwacja nie wymaga wielkich nakładów finansowych, jest dosyć czasochłonna. Takich czynności nie muszą podejmować właściciele tarasu kompozytowego, który nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Montaż i komfort korzystania

Zdaniem specjalistów zajmujących się montażem tego rodzaju budowli, montaż tarasu drewnianego jest zdecydowanie trudniejszy od tarasu kompozytowego. Prawidłowe ułożenie desek wymaga doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi, a błędy popełnione na etapie montażu mogą prowadzić do trzeszczenia całej konstrukcji w przyszłości. Produkty kompozytowe wyposażone są w specjalne systemy montażowe, dlatego ich ułożenie nie nastręcza zwykle większych problemów.

Analizując różnice pomiędzy drewnem, a kompozytem, należy zwrócić uwagę na komfort korzystania. Wiele osób, które wybudowały taras z desek kompozytowych, narzeka na ich silne nagrzewanie się w sezonie letnim, uniemożliwiające chodzenie boso po tarasie. W przypadku naturalnego drewna taki problem nie występuje. Na www.ideagarden.pl można uzyskać informacje, z jakiego rodzaju desek taras jest najbardziej odpowiedni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Po czym poznać dobrej jakości sztućce?
Po czym poznać dobrej jakości sztućce?
Sztućce są jednym z głównych elementów każdej zastawy stołowej. Bez nich nie byłoby bowiem możliwe ani swobodne nakładanie potraw na […]
Co odróżnia ekogroszek od tradycyjnego węgla?
Co odróżnia ekogroszek od tradycyjnego węgla?
Ekogroszek to obecnie jedno z najczęściej wykorzystywanych paliw stałych. Wytwarza się je głównie z węgla kamiennego (ewentualnie brunatnego) o wartości […]
Ciekawostki o wychowaniu dziecka, o których nie wiedziałaś!
Ciekawostki o wychowaniu dziecka, o których nie wiedziałaś!
Dzieci rodzą się po okresie ciąży, który może trwać od 37 do 42 tygodni. W świecie zachodnim większość dzieci jest […]
Ostatnie wpisy