Polecamy
Systemy grzewcze – czym się wyróżniają?
Dom

Systemy grzewcze – czym się wyróżniają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów systemów grzewczych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Najczęstszym typem centralnego ogrzewania dla nowych domów jest kocioł elektryczny, ale są też inne dostępne opcje i warto rozważyć swoje możliwości zanim zdecydujemy się na konkretny system.

Jak działają?

Wszystkie kotły przekształcają wodę w parę wodną poprzez podgrzanie jej do wysokiej temperatury. Odbywa się to poprzez spalanie gazu lub oleju w zamkniętej komorze, zwanej komorą spalania. Po podgrzaniu wody, przechodzi ona przez rury do grzejników i innych urządzeń wytwarzających ciepło. Ciepło jest przekazywane bezpośrednio do powietrza i w ten sposób ogrzewa Twój dom.

Produkty marki Defro są wysokiej jakości i niezawodne, a ich konstrukcja jest trwała. Oferują szereg modeli, które nadają się do różnych zastosowań, w tym do produkcji ciepłej wody użytkowej, systemów grzewczych i zastosowań solarnych.

Ile kosztuje ich eksploatacja?

Koszty paliwa dla różnych typów kotłów różnią się w zależności od tego, ile energii zużywają one podczas dostarczania ciepłej wody i ogrzewania domu. Ocena efektywności kotła pokazuje, jak wydajny jest on w przetwarzaniu paliwa na ciepło; im wyższa ocena, tym niższe będą rachunki za paliwo dla tego konkretnego modelu.

Kotły elektryczne są bardzo wydajne przy produkcji ciepłej wody, ale mniej przy dostarczaniu ciepła, ze względu na niższą moc cieplną na kilowatogodzinę (kWh). Są one jednak bardzo łatwe w montażu i konserwacji, a do tego zazwyczaj tańsze od kotłów gazowych czy olejowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co może mieć wpływ na bezpieczeństwo zabawy twojego dziecka?
Co może mieć wpływ na bezpieczeństwo zabawy twojego dziecka?
Zabawa jest jednym z głównych elementów rozwoju u małych dzieci. Rozwija ciekawość świata, pozwala ćwiczyć umiejętności percepcyjno-motoryczne, zbudować więź z […]
Jak podnieść bezpieczeństwo pracy?
Jak podnieść bezpieczeństwo pracy?
Istnieje wiele sposobów na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.  Znajomość procedur Jednym ze sposobów jest upewnienie się, że wszyscy w […]
Antyki – hit czy kit
Antyki – hit czy kit
Czym są antyki? Antyki można podzielić na nieruchome i ruchome. Nieruchome, to nic innego jak zabytkowe budynki, określane tym mianem […]
Ostatnie wpisy