Polecamy
Systemy grzewcze – czym się wyróżniają?
Dom

Systemy grzewcze – czym się wyróżniają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów systemów grzewczych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Najczęstszym typem centralnego ogrzewania dla nowych domów jest kocioł elektryczny, ale są też inne dostępne opcje i warto rozważyć swoje możliwości zanim zdecydujemy się na konkretny system.

Jak działają?

Wszystkie kotły przekształcają wodę w parę wodną poprzez podgrzanie jej do wysokiej temperatury. Odbywa się to poprzez spalanie gazu lub oleju w zamkniętej komorze, zwanej komorą spalania. Po podgrzaniu wody, przechodzi ona przez rury do grzejników i innych urządzeń wytwarzających ciepło. Ciepło jest przekazywane bezpośrednio do powietrza i w ten sposób ogrzewa Twój dom.

Produkty marki Defro są wysokiej jakości i niezawodne, a ich konstrukcja jest trwała. Oferują szereg modeli, które nadają się do różnych zastosowań, w tym do produkcji ciepłej wody użytkowej, systemów grzewczych i zastosowań solarnych.

Ile kosztuje ich eksploatacja?

Koszty paliwa dla różnych typów kotłów różnią się w zależności od tego, ile energii zużywają one podczas dostarczania ciepłej wody i ogrzewania domu. Ocena efektywności kotła pokazuje, jak wydajny jest on w przetwarzaniu paliwa na ciepło; im wyższa ocena, tym niższe będą rachunki za paliwo dla tego konkretnego modelu.

Kotły elektryczne są bardzo wydajne przy produkcji ciepłej wody, ale mniej przy dostarczaniu ciepła, ze względu na niższą moc cieplną na kilowatogodzinę (kWh). Są one jednak bardzo łatwe w montażu i konserwacji, a do tego zazwyczaj tańsze od kotłów gazowych czy olejowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy pralek – na który z nich się najlepiej zdecydować?
Typy pralek – na który z nich się najlepiej zdecydować?
Jako gospodyni domowa, musisz szukać najlepszej pralki, która może zaspokoić twoje potrzeby. Ale ponieważ istnieje tak wiele opcji dostępnych na […]
Wyposażenie łazienki – o czym nie można zapomnieć?
Wyposażenie łazienki – o czym nie można zapomnieć?
Aranżując dom lub mieszkanie warto pamiętać, by odpowiednio wyposażyć sypialnię oraz salon, ale także łazienkę. To szczególnie pomieszczenie w domu […]
Jakich materiałów możemy użyć do budowy tarasu?
Jakich materiałów możemy użyć do budowy tarasu?
Taras to świetny sposób na przedłużenie domu i zwiększenie jego wartości. Jednak budowa takiego tarasu może być bardzo kosztowna, dlatego […]
Ostatnie wpisy