Polecamy

Rozwód za porozumieniem stron – jakie ma zalety to rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym związku zdarzają się wzloty i upadki. Jeśli Ty i Twój małżonek jesteście razem już od jakiegoś czasu i zdecydowaliście, że czas się rozstać, to możecie zdecydować się na rozwód za porozumieniem stron.

Rozwód za porozumieniem stron oznacza, że obie strony zgadzają się na zakończenie swojego małżeństwa. W tym przypadku nie ma potrzeby, aby którakolwiek ze stron złożyła pozew w sądzie lub udowodniła podstawy do rozwodu. Możecie oboje zwrócić się do sądu w tym samym czasie i zażądać rozwiązania waszego małżeństwa na podstawie wzajemnej zgody.

Istnieje wiele zalet rozwodu za obopólną zgodą w przeciwieństwie do rozwodu kwestionowanego w sądzie, w tym:

Lepiej dla dzieci 

Dzieci są mniej narażone na emocjonalne napięcie, które może towarzyszyć spornemu rozwodowi i nie ma potrzeby, aby składały zeznania w sądzie. Nie muszą się również martwić, że ich rodzice kłócą się o podział majątku lub alimenty dla małżonków.

Tańszy 

Rozwód za obopólną zgodą jest tańszy niż proces kontradyktoryjny w sądzie, ponieważ nie wiąże się z opłatami prawnymi i zazwyczaj nie ma potrzeby korzystania z usług biegłych lub doradców. Oszczędności mogą być znaczące, jeśli obie strony zgadzają się na podział majątku i alimenty jako część umowy ugody.

Szybciej 

Sprawy rozwodowe z udziałem dzieci trwają dłużej niż te bez dzieci ze względu na dodatkowe czynniki, takie jak prawa do opieki i ustalenia dotyczące dostępu. Ponadto, sprawy z udziałem dzieci mogą wymagać większej liczby biegłych, którzy będą musieli zeznawać w sądzie, zanim sprawa trafi do sądu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły tego rozwiązania, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://gajda-adwokat.pl/rozwod-za-porozumieniem-stron/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do spotkania biznesowego?
Jak przygotować się do spotkania biznesowego?
Profesjonalizm to nie tylko wiedza merytoryczna, ale również świetna organizacja. Przygotowując się zatem do spotkania biznesowego, należy wziąć pod uwagę […]
Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Każda firma ma obowiązek regularnych rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz ZUS. Co więcej, każda osoba, która w danym roku podatkowym […]
Jakie gry towarzyskie wybrać?
Jakie gry towarzyskie wybrać?
W trakcie niemal każdej domowej imprezy zorganizowanej dla przyjaciół w pewnym momencie zaczyna brakować pomysłów na tematy do rozmowy. Pojawia […]
Ostatnie wpisy