Polecamy

Rozwód za porozumieniem stron – jakie ma zalety to rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym związku zdarzają się wzloty i upadki. Jeśli Ty i Twój małżonek jesteście razem już od jakiegoś czasu i zdecydowaliście, że czas się rozstać, to możecie zdecydować się na rozwód za porozumieniem stron.

Rozwód za porozumieniem stron oznacza, że obie strony zgadzają się na zakończenie swojego małżeństwa. W tym przypadku nie ma potrzeby, aby którakolwiek ze stron złożyła pozew w sądzie lub udowodniła podstawy do rozwodu. Możecie oboje zwrócić się do sądu w tym samym czasie i zażądać rozwiązania waszego małżeństwa na podstawie wzajemnej zgody.

Istnieje wiele zalet rozwodu za obopólną zgodą w przeciwieństwie do rozwodu kwestionowanego w sądzie, w tym:

Lepiej dla dzieci 

Dzieci są mniej narażone na emocjonalne napięcie, które może towarzyszyć spornemu rozwodowi i nie ma potrzeby, aby składały zeznania w sądzie. Nie muszą się również martwić, że ich rodzice kłócą się o podział majątku lub alimenty dla małżonków.

Tańszy 

Rozwód za obopólną zgodą jest tańszy niż proces kontradyktoryjny w sądzie, ponieważ nie wiąże się z opłatami prawnymi i zazwyczaj nie ma potrzeby korzystania z usług biegłych lub doradców. Oszczędności mogą być znaczące, jeśli obie strony zgadzają się na podział majątku i alimenty jako część umowy ugody.

Szybciej 

Sprawy rozwodowe z udziałem dzieci trwają dłużej niż te bez dzieci ze względu na dodatkowe czynniki, takie jak prawa do opieki i ustalenia dotyczące dostępu. Ponadto, sprawy z udziałem dzieci mogą wymagać większej liczby biegłych, którzy będą musieli zeznawać w sądzie, zanim sprawa trafi do sądu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły tego rozwiązania, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://gajda-adwokat.pl/rozwod-za-porozumieniem-stron/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dieta sokowa – jak wpływa na samopoczucie?
Dieta sokowa – jak wpływa na samopoczucie?
Sok jest bardziej naturalny, zdrowszy i smaczniejszy? Z pewnością! Kiedy jesteś na diecie sokowej, Twój organizm może przyswajać składniki odżywcze […]
Na co zwrócić uwagę planując przestrzeń w naszej nowej kuchni?
Na co zwrócić uwagę planując przestrzeń w naszej nowej kuchni?
Przystępując do urządzania lub remontowania kuchni, przede wszystkim myślimy o szafkach i sprzęcie AGD. W żadnym gospodarstwie domowym nie może […]
Funkcjonalne rozwiązania dla sal konferencyjnych
Funkcjonalne rozwiązania dla sal konferencyjnych
Każde pomieszczenie można urządzić w taki sposób, aby usatysfakcjonowało użytkowników pod względem funkcjonalności oraz stylu wykonania. Naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom wychodzą […]
Ostatnie wpisy