Polecamy

Kurtka czy płaszcz na zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Damska kurtka czy płaszcz na zimę? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta. Obie opcje mają swoje zalety, ale i wady. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy postaramy się je dokładnie przeanalizować.

 

Zimowa elegancja

 

Płaszcz zawsze wygląda o wiele bardziej elegancko niż kurtka. Świetnie się sprawdzi, jeśli na co dzień musisz nosić ubrania w bardzo formalnym stylu. Doskonale komponuje się z eleganckimi butami a wysokich obcasach.

Jednak ten rodzaj okrycia wierzchniego ma swoje wady. Po pierwsze płaszcz jest o wiele mniej wygodny niż kurtka. Po drugie, jeśli chcesz go uprać po całym sezonie noszenia musisz zainwestować w pralnię chemiczną. Pranie w pralce wełnianego płaszcza jest dość ryzykowne. Materiał może się skurczyć bądź sfilcować, a sam płaszcz się zdefasonuje.

 

Sportowa wygoda

 

Na rzecz kurtki zimowej przemawia przede wszystkim wygoda. Ten rodzaj okrycia wierzchniego idealnie się sprawdzi w nieformalnych sytuacjach. Do zimowej kurtki możemy dobrać praktycznie każdy rodzaj obuwia. Nawet martensy, które kojarzą się raczej z okresem nastoletniego buntu. Zimowa kurtka świetnie się sprawdzi gdy prowadzisz aktywny tryb życia. Praktycznie każdą kurtkę możemy wyprać w naszej domowej pralce, a więc odpada koszt prania chemicznego.

Niestety kurtka ma jedną zasadnicza wadę. Zawsze wygląda nieformalnie, nawet jeśli jest to kurtka damska pikowana. Nie sprawdzi się w sytuacjach w których musimy wyglądać naprawdę elegancko.

Podsumowując, wybierając okrycie wierzchnie na zimę kierujmy się nie tylko najnowszą modą ale przede wszystkim naszymi potrzebami i indywidualnym gustem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjazd narciarski w Alpy
Wyjazd narciarski w Alpy
Wyjeżdżając na zimowe lub letnie wakacje w rejony narciarskie warto zainwestować w ośrodek dobry, a przede wszystkim w rejon, który […]
W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo na drogach?
W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo na drogach?
W zmotoryzowanych krajach zadbanie o bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, dzięki któremu można zadbać o życie zarówno pasażerów, jak i […]
Zjawiskowy wygląd na ślubie – rola drobiazgów we włosach
Zjawiskowy wygląd na ślubie – rola drobiazgów we włosach
Ślub to niepowtarzalny moment dla każdej młodej pary. Wiąże się on często ze spotkaniem członków rodziny oraz przyjaciół. Popularne jest […]
Ostatnie wpisy