Polecamy

Kurtka czy płaszcz na zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Damska kurtka czy płaszcz na zimę? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta. Obie opcje mają swoje zalety, ale i wady. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy postaramy się je dokładnie przeanalizować.

 

Zimowa elegancja

 

Płaszcz zawsze wygląda o wiele bardziej elegancko niż kurtka. Świetnie się sprawdzi, jeśli na co dzień musisz nosić ubrania w bardzo formalnym stylu. Doskonale komponuje się z eleganckimi butami a wysokich obcasach.

Jednak ten rodzaj okrycia wierzchniego ma swoje wady. Po pierwsze płaszcz jest o wiele mniej wygodny niż kurtka. Po drugie, jeśli chcesz go uprać po całym sezonie noszenia musisz zainwestować w pralnię chemiczną. Pranie w pralce wełnianego płaszcza jest dość ryzykowne. Materiał może się skurczyć bądź sfilcować, a sam płaszcz się zdefasonuje.

 

Sportowa wygoda

 

Na rzecz kurtki zimowej przemawia przede wszystkim wygoda. Ten rodzaj okrycia wierzchniego idealnie się sprawdzi w nieformalnych sytuacjach. Do zimowej kurtki możemy dobrać praktycznie każdy rodzaj obuwia. Nawet martensy, które kojarzą się raczej z okresem nastoletniego buntu. Zimowa kurtka świetnie się sprawdzi gdy prowadzisz aktywny tryb życia. Praktycznie każdą kurtkę możemy wyprać w naszej domowej pralce, a więc odpada koszt prania chemicznego.

Niestety kurtka ma jedną zasadnicza wadę. Zawsze wygląda nieformalnie, nawet jeśli jest to kurtka damska pikowana. Nie sprawdzi się w sytuacjach w których musimy wyglądać naprawdę elegancko.

Podsumowując, wybierając okrycie wierzchnie na zimę kierujmy się nie tylko najnowszą modą ale przede wszystkim naszymi potrzebami i indywidualnym gustem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakiej farby oznakowuje się przestrzeń publiczną?
Za pomocą jakiej farby oznakowuje się przestrzeń publiczną?
Istnieje wiele różnych rodzajów farb, które można wykorzystać do oznaczania przestrzeni publicznej. Najczęściej spotykane typy są następujące: Chalk Paint Ten […]
Co reguluje dobre natężenie prądu?
Co reguluje dobre natężenie prądu?
Natężenie prądu jest to stosunek jego wartości do czasu, w jakim ładunek elektryczny przepływa przez obwód. Zależy ono od zastosowanego […]
Jak odciążyć stawy?
Jak odciążyć stawy?
Stawy zdecydowanie są częścią ciała, na którą należy zwracać szczególną uwagę. Problemy z nimi zazwyczaj wiążą się z zaawansowanymi operacjami […]
Ostatnie wpisy