Polecamy

Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń magazynu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn jest podstawą Twojego łańcucha dostaw, ale jest też jednym z najmniej rozumianych.

Oto cztery rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić, że Twoja przestrzeń magazynowa jest tak funkcjonalna, jak to tylko możliwe:

1. Zaplanuj rozwój

Nawet jeśli nie planujesz teraz ekspansji, ważne jest, aby zaplanować przyszły rozwój. Posiadanie miejsca na nowe produkty lub usługi oznacza, że można wykorzystać pojawiające się możliwości.

2. Zaplanuj wydajność

Upewnij się, że układ magazynu umożliwia pracownikom łatwy dostęp do zapasów bez wchodzenia sobie w drogę. Dlatego też tak ważne są regały, pomosty czy nawet  drabiny aluminiowe przegubowe czy inne, które ułatwiają znacząco organizację przestrzeni hali. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł szybko i sprawnie wykonać swoją pracę, co sprawi, że będzie mógł poświęcić więcej czasu na obsługę klientów, a nie na szukanie zapasów lub sprzętu. Ułatwia to również klientom znalezienie tego, czego potrzebują, gdy przyjdą tego szukać, co prowadzi do naszego następnego punktu.

3. Ułatw klientom znalezienie tego, czego potrzebują

Kiedy projektujesz magazyn, upewnij się, że twój układ pozwala klientom łatwo znaleźć produkt lub usługę, której potrzebują. Pomoże im to poczuć, że mogą szybko wejść i wyjść, co jest ważną cechą, gdy ludzie robią zakupy online zamiast odwiedzać sklep stacjonarny, gdzie nie ma dodatkowych kosztów za czas spędzony w środku.

4. Upewnij się, że wszystko ma swoje miejsce

Kiedy wszystko ma swoje miejsce i jest łatwe do znalezienia, Twoi pracownicy będą mogli wykonywać zadania szybko i sprawnie – i spędzać więcej czasu na obsłudze klientów zamiast na szukaniu materiałów lub sprzętu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest kolagen i kiedy warto go stosować?
Czym jest kolagen i kiedy warto go stosować?
Kolagen jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, która jest kluczowym budulcem tkanek. Wraz z wiekiem jego poziom produkcji spada […]
Zwierzęta domowe –  co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?
Zwierzęta domowe – co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?
Jest to decyzja, z którą musi zmierzyć się wielu właścicieli zwierząt domowych i może być trudna. Kochasz swojego zwierzaka, ale […]
Dlaczego wygodne miejsce do karmienia noworodka jest tak ważne dla młodej mamy?
Dlaczego wygodne miejsce do karmienia noworodka jest tak ważne dla młodej mamy?
Pierwsze tygodnie, a nawet miesiące życia dziecko spędza na spaniu lub jedzeniu. Zazwyczaj obie te czynności odbywają się w towarzystwie […]
Ostatnie wpisy