Zawód masażysty cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Potrzeby na usługi masażystów wzrastają, ponieważ społeczeństwo coraz częściej uskarża się na dolegliwości kręgosłupa, mięśni i stawów. Jak zostać masażystą? Jakie trzeba mieć predyspozycje? Dowiecie się tego w poniższym artykule.
Schorzenia kręgosłupa, ból i napięcie mięśniowe znacząco wpływają nie tylko na fizyczną sferę, ale również na psychikę. Z tego powodu, aby zostać masażystą, który kompleksowo zaradzi bolączkom duszy i ciała należy posiadać empatię, tolerancję, cierpliwość i wysoki poziom akceptacji. Właściwe podejście psychologiczne do osoby korzystającej z masażu zapewnia rozluźnienie, relaks i ułatwia proces regeneracji organizmu. Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, ćwiczenia praktyczne i dobry kontakt z pacjentem są najlepszą drogą do sukcesu.
Utarło się przekonanie, że masażysta powinien być mężczyzną o postawnej sylwetce i dużych dłoniach. Nic bardziej mylnego. Prawidłowo wykonany masaż opiera się na prawidłowej technice i wyczuciu struktur mięśniowych, powięziowych i stawowych pacjenta. Masażystą zatem zostać każdy, kto chce poznać i zrozumieć ludzkie ciało, a także leczyć je za pomocą dłoni. Najprostszą drogą do uzyskania uprawnień do wykonywania różnych technik masażu jest wybór szkoły, która umożliwia zdobycie dyplomu technika masażysty. Pod następującym adresem internetowym https://www.collegium.com.pl/kierunki/technik-masazysta można dowiedzieć się, w jaki sposób się na taki kierunek zapisać. W trakcie czterech semestrów (2 lat), słuchacze poznają zagadnienia z zakresu anatomii, schorzeń układu mięśniowego i stawowego, jak również uczęszczają na zajęcia praktyczne. Proces nauki kończy się egzaminem i wydaniem dyplomu, który pozwala na zatrudnienie jako masażysta w przychodni, szpitalu czy też w prywatnym gabinecie.