Polecamy

Jak bezpiecznie zamocować kable?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie stosowane systemy montażu kabli

Rosnąca ilość urządzeń zasilanych prądem sprawia, że powstające instalacje elektryczne są coraz bardziej rozbudowane i złożone. Żeby całość działała bezawaryjnie, należy zadbać o prawidłowy i bezpieczny montaż kabli. Do ich trwałego mocowania stosuje się odpowiednie uchwyty montażowe. W tradycyjnych instalacjach podtynkowych stosuje się uchwyty montażowe płaskie pojedyncze lub podwójne.

Ich zadaniem jest przytrzymywanie kabli na ścianach, sufitach lub podłogach podczas tynkowania lub wylewania posadzek. Do mocowania kabli telewizyjnych, czy też przeznaczonych do systemów alarmowych używa się uchwyty okrągłe. Zaleca się stosowanie uchwytów co 30-40 cm. Przy ich montowaniu należy zwrócić uwagę na to, by kable dobrze przylegały do powierzchni, lecz nie zostały uszkodzone.

Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia instalacji elektrycznej?

Zamiast tradycyjnych uchwytów coraz częściej podczas montażu kabli wykorzystuje się nity do plastiku. Tego rodzaju produkty sprawdzają się zwłaszcza w sytuacjach, gdy konieczne jest pociągnięcie wiązki kabli. Łatwość i szybkość montażu sprawia, że nity stopniowo wypierają tradycyjne uchwyty.

W związku z tym, że współczesna instalacja elektryczna jest skomplikowana, podczas jej tworzenia trzeba pamiętać o sporządzeniu dokładnego opisu lub dokumentacji fotograficznej. Taka dokumentacja pozwala innym fachowcom zorientować się, gdzie biegną kable i uniknąć wwiercenia się w instalację podczas montażu półek, szafek czy grzejników.

Żeby uniknąć problemów związanych z wyrwaniem lub przetarciem kabli warto sięgnąć po tuleje odprężające takie jak te https://www.bhjanecki.pl/tuleje-odprezajace-c-1.html. Tego rodzaju produkty stosowane są głównie w rozdzielniach i obudowach urządzeń elektrycznych. Poza zabezpieczeniem mechanicznym tuleje dodatkowo chronią sprzęt przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaoszczędzić na wydatkach biurowych?
Jak zaoszczędzić na wydatkach biurowych?
Na początku prowadzenia każdej działalności gospodarczej trzeba sprostać wysokim kosztom biznesu i wyposażenia biura. Na szczęście są takie wydatki, na […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Karty chipowe – w jakich miejscach są potrzebne?
Karty chipowe – w jakich miejscach są potrzebne?
Karty plastikowe z chipem, które nazywa się również elektronicznymi kartami stykowymi, doskonale sprawdzają się jako nowsze wersje popularnych rozwiązań z […]
Ostatnie wpisy