Polecamy
Główne przyczyny zawilgocenia mieszkania
Dom

Główne przyczyny zawilgocenia mieszkania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wilgoć w domu może być spowodowana wieloma czynnikami, a rozwiązanie każdego z nich jest inne. Oto kilka najczęstszych przyczyn wilgoci:

Niewystarczająca wentylacja

Konserwatoria i inne budynki dobudowane bez odpowiedniej wentylacji mogą prowadzić do problemów z wilgocią. W takim przypadku można kupić osuszacz powietrza w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów lub wypożyczyć go z wypożyczalni sprzętu AGD. Konieczne może być także zainstalowanie wentylatorów lub wyciągów w kuchni, łazience i toalecie.

Źle zamontowane okna z podwójnymi szybami

Podwójne szyby mogą powodować kondensację, jeśli nie są prawidłowo zamontowane. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy dwoma taflami szkła znajduje się bardzo mało powietrza, więc ciepło łatwo przenika przez nie do domu. Ważne jest, aby szczelina pomiędzy nowymi oknami a starymi ramami została wypełniona silikonem, aby woda nie dostawała się w tym miejscu do środka.

Nieszczelne dachy i orynnowanie

Woda przedostająca się do ścian i sufitów powoduje gnicie i rozwój pleśni, co może prowadzić do uszkodzenia budynku. Cieknący kran również może z czasem spowodować szkody, jeśli pozostanie bez kontroli, dlatego każdy cieknący kran powinien być natychmiast naprawiony przez wykwalifikowanego hydraulika.

Aby poradzić sobie z problemem wilgoci w mieszkaniu, można zaczerpnąć pomoc od wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm, jak https://www.doosuszenia.pl/, które dysponują profesjonalnym sprzętem do wynajęcia, a jego wybór można dostosować do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wystawić mieszkanie na sprzedaż?
Jak wystawić mieszkanie na sprzedaż?
Rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie, jednak trzeba powiedzieć, że osoby, które myślą o sprzedaży nieruchomości nie mają łatwego zadania. Znalezienie […]
Jakie prace wykonuje dekarz?
Jakie prace wykonuje dekarz?
Dekarz jest specjalistą zajmującym się wykonywaniem dachów oraz przeprowadzeniem jego napraw. Jego usługi są niezbędne podczas budowy domu oraz innego […]
Jakie funkcje powinna posiadać profesjonalna maszyna do szycia?
Jakie funkcje powinna posiadać profesjonalna maszyna do szycia?
Maszyny do szycia to urządzenia, z których korzystają nie tylko zawodowe krawcowe, ale również osoby szyjące i przerabiające ubrania w […]
Ostatnie wpisy