Polecamy

Do czego wykorzystywany jest len?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Len to roślina, która służy do produkcji lnu, czyli formy tkaniny. Stosowany jest również jako składnik do przygotowania suplementów diety i produktów spożywczych. Z nasion rośliny lnu produkuje się olej, który ma liczne właściwości odżywcze.

Olej lniany

Olej lniany można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, ale jest on również dostępny w sklepach spożywczych i aptekach w postaci kapsułek lub jako część multiwitaminy. Chociaż olej lniany ma pewne korzyści zdrowotne, nie jest tak skuteczny jak przyjmowanie kapsułek z olejem lnianym lub innych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3.

Głównym zastosowaniem oleju lnianego jest dostarczanie kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi, które mogą zmniejszyć czynniki ryzyka związane z chorobą wieńcową serca (CHD). Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą również zmniejszać ciśnienie krwi, stany zapalne i poziom trójglicerydów we krwi.

Ubrania lniane

Noszenie odzieży lnianej może zmniejszyć narażenie na działanie substancji toksycznych i poprawić stan zdrowia. Odzież lniana jest wykonana z lnu, który jest miękką, oddychającą tkaniną, która jest świetna na gorące dni. Ubrania lniane pochłaniają wilgoć z powietrza i uwalniają ją z powrotem do atmosfery w postaci pary. Ponadto len pochłania toksyny takie jak formaldehyd, amoniak i benzen z tkanin wokół Ciebie.

Leki

Siemię lniane zawiera lignany, które okazały się pomóc w zapobieganiu rakowi poprzez zmniejszenie ilości estrogenów produkowanych przez organizm. Te lignany mogą również pomóc zmniejszyć objawy związane z menopauzą, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty i suchość pochwy. Nasiona lnu mogą również pomóc w łagodzeniu zaparć, ponieważ zawierają duże ilości błonnika, który wypełnia stolec, dzięki czemu łatwiej przechodzi on przez układ pokarmowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zakładaniu szamba?
Koszty założenia szamba opierają się na kilku bardzo istotnych zmiennych, które mogą albo podnieść ogólną cenę inwestycji, albo ją obniżyć. […]
Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału
Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału
Kiedy zbliżają się pierwsze mrozy, właściciele domów, czy też przedsiębiorstw muszą postanowić, czym podczas nadchodzącej zimy będą ogrzewali swoje posiadłości. […]
Jakich ubranek nie może zabraknąć w garderobie dziecka na lato?
Jakich ubranek nie może zabraknąć w garderobie dziecka na lato?
Jednym z podstawowych elementów troski o dziecko jest dbanie o to, by zawsze było odpowiednio ubrane. Podczas wybierania ubranek należy […]
Ostatnie wpisy